Пенсійний вік для жінок в Україні: влада готує радикальні зміни

Відповідний законопроект внесли у Раду

Пенсійний вік для жінок в Україні: влада готує радикальні зміни
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення вніс законопроект № 0972 (№ 1086) «Про внесення змін до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення» для передачі до Верховної Ради.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Ліга. Закон.

Як відомо, статтею 40 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохідза весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Поданий законопроект  пропонує продовжити строк подання цієї довідки до 1 січня 2022 року.

Також планується продовжити до 1 січня 2022 року право дострокового виходу на пенсію у 55 років жінкам, які мають не менше 30 років страхового стажу та за умови звільнення з роботи (чинна редакція Закону передбачає таке право до 1 січня 2015 року).

У цьому випадку розмір їх пенсії зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Законопроект був прийнятий за основу та в цілому 14 січня 2015 року. Однак 31 січня 2015 року президент повернув його з пропозиціями до окремих положень.

В даний час законопроект № 0972 очікує свого розгляду у Парламенті.

Нагадаємо, українців, які отримують пільгову пенсію, очікують зміни.

Раніше називалися розміри пенсій за віком, а також, який дохід буде враховуватися при перерахунку пенсій.

Уже зараз відомо, що високих доплат після перерахунку пенсій українцям не буде.

Джерело: Народна Правда