13 українців врятували від трудового рабства під Херсоном — фото

13 українців врятували від трудового рабства під Херсоном — фото
Автор в Новини

У Херсонській області 13 людей звільнили з трудового рабства в якому їх утримував житель Скадовського району.

Про це повідомляє поліція області, передає Zavtra.

Як стало відомо, двом українцям вдалося втекти і повідомити про «трудовому рабстві» в поліцію, яка організувала операцію по звільненню інших.

«Ми встановили, що в так званому «трудовому таборі» перебувало 13 осіб у віці від 19 до 53-х років, серед них дві жінки. Власник домоволодіння називав себе бригадиром і здавав своїх бранців в оренду місцевим фермерам. Люди працювали на полях під палючим сонцем з 05:00 ранку і до смеркання», — повідомив начальник відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми поліції Херсонщини Олег Шанько.

За словами робітників, господар психологічно тиснув на них і постійно залякував. Жили всі 13 чоловік в сараї в антисанітарних умовах. Гроші за свою роботу вони не отримували.

Поліцейські встановили, що 30-річний вербувальник шукав безкоштовну робочу силу серед соціально незахищених категорій населення переважно у Кіровоградській та Закарпатській областях.

Зловмисник обіцяв гідну зарплату, безкоштовне проживання та харчування. Коли ж люди потрапляли на місце, на них здійснювали психологічний тиск і примушували до важкої праці.

Гроші за польові роботи бранців вербувальник забирав собі. При цьому самі працівники отримували лише спальне місце та їжу.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 146 «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини» Кримінального кодексу України. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 149 «Торгівля людьми» КК України. Звільненим надається медична та психологічна допомога.

13 українців врятували від трудового рабства під Херсоном — фото 13 українців врятували від трудового рабства під Херсоном — фото

Як ми повідомляли раніше, правозахисникам вдалося звільнити з трудового рабства громадянина України Сергія Кравченка, який майже п’ять років проти своєї волі утримувався на території Росії.

Джерело: Народна Правда