Бузовська банда Стукала, Сороки та Павлової диверсіями тримають у страху село

Бузовська банда Стукала, Сороки та Павлової диверсіями тримають у страху село
Автор Желізняк Олександр в Публікації

Що потрібно, щоб тримати в страху дві тисячі людей? На подив, небагато. Банда з кількох осіб, озброєна психологічними методами впливу, відсутність справедливого правосуддя і впевненість у своїй безкарності. Все це — в наші дні, в 20 км від окружної Києва.

Бузова в Києво-Святошинському районі відома не лише етнографічним комплексом «Українське село». Останні кілька років у селі міцно влаштувалася банда, яка тероризує місцевих жителів. Нещодавно тут прокотилася серія підпалів, в яких дивом ніхто не загинув.

У дусі 90-х

В банді вибудувана ціла ієрархія — у кожного свій фронт роботи. Невдалий журналіст і, за сумісництвом, земельний махінатор – Олексій Стукало розробляє злочинні плани і контролює спільну діяльність. У числі виконавців — Дмитро Сорока з двома підручними. Зв’язкова між членами угруповання — співмешканка Сороки – Єлизавета Павлова. Всі вони називають себе активістами та борцями за справедливість. Всіх односельців, які з цим не згодні, жорстко придушують.

Олексій Стукало, переконавшись, що на журналістиці багато не заробити, подався в земельні махінації. Обманом назбирав майже 14 га землі (загальна вартість ділянок за різними оцінками перевищує 1 млн грн). Стукало діє за улюбленою схемою рейдерів. Викуповує за безцінь або віджимає у пенсіонерів паї, а потім здає агрохолдингам в оренду.

Бузовська банда Стукала, Сороки та Павлової диверсіями тримають у страху село

Олексій Стукало

Дмитро Сорока, який виконавець, відомий антиукраїнськими і антисемітськими висловлюваннями. Він затятий шанувальник Шарія та Азарова, називає росіян «братами», закликає протистояти «змови жидів», публічно піддає сумніву легітимність Акта про проголошення незалежності України «прикрашає» аватарку в фейсбуці серпом і молотом. Класичний представник Білого братства.

Бузовська банда Стукала, Сороки та Павлової диверсіями тримають у страху село

Сорока Дмитро

Єлизавета Павлова в добандитском минулому пробувала себе у ролі кінопродюсера, але природа взяла своє. Павлова вкрала бюджет на зйомки, а це близько 700 тис. доларів, і промотала його в Каннах разом з коханцем-попередником Сороки. У підсумку фільм «Найкраща партія», реліз якого повинен був відбутися ще в березні 2016 року, так і не побачив глядача. Павлова посварилась з Василем Вірастюком, колишнього в. у фільмі головну роль, і в підсумку, сховалася в Бузової. Життя в невеликому селі їй незабаром набридла. Разом з Сорокою вона знайшла спільників, зібрала банду і стала «розважатися».

Бузовська банда Стукала, Сороки та Павлової диверсіями тримають у страху село

Єлизавета Павлова

Місцеві палії

На початку 2020 року в Бузовій згорів будинок однієї з місцевих мешканок Світлани Чечко. Жінка сама виховує дитину і доглядає за інвалідом. Поглядів і методів «бандитських односельців» не розділяє, за що і поплатилася. Будинок підпалили, щоб «зачистити» земельну ділянку. Земля в Бузовій досить дорогий актив — до Києва машиною 20 хвилин. Раніше, восени і взимку, в селі та навколо постійно підпалювали траву. Також були постійні підпали трави біля футбольного стадіону. Місцеві жителі і футболісти ФК «НИВА-БУЗОВА» кожен день боролися з вогнем. Пожежні приїжджали на виклики, як додому. У багатьох на околицях села згоріло майно — господарські будівлі, сараї, городи.

Недавній випадок — підпал сортувального пункту ТПВ. Є свідки, які бачили, як напередодні пожежі Сорока разом з Павловою на своєму авто приїжджали до місця події безпосередньо перед тим, що трапилося. А після пожежі він ще й незаконно проник на приватну територію цього сортувального пункту. Щоб забезпечити собі алібі, в той же день Сорока виїхав у місто Вилкове Одеської області. Звідти записав відео, яке повинно було підтвердити: у Бузовій його в той день не було. Спалений сортувальний пункт давно муляв Сороці очі, він навіть закидав сільрада листами з вимогою перенести його на іншу територію.

Епопея з пожежами почалася ще в 2013 році. Тоді у секретаря сільради згорів автомобіль. Версія правоохоронних органів — підпал. Сорока одним з перших про це дізнався і активно включився в пошук і затримання винних. Все, як у тій приказці: хто голосніше за всіх кричить: «Тримай злодія!» — сам злодій.

Бузовська банда Стукала, Сороки та Павлової диверсіями тримають у страху село

«Люди бояться, що ці злочинці зашкодять їм або їхнім родичам, спалять будинок або машину», — розповіла місцева жителька, із зрозумілих причин побажала не називати імені.

Навряд чи хтось може відчувати себе в безпеці, коли на підступах до столиці безкарно орудує банда.

Джерело: Народна Правда