В Україні скоро піднімуться тарифи на газ: рішення Кабміну

В Україні скоро піднімуться тарифи на газ: рішення Кабміну
Автор в Новини

В Україні уряд з серпня місяця перестане контролювати тарифи на газ. Проте вже взимку це може призвести до подорожчання блакитного палива з близько 3 до 10 грн за кубометр.

Про цієї інформації повідомляє портал Завтра.

Loading...

Українці отримають різну ціну за блакитне паливо. «Ціна буде різна. Це будуть тарифні плани, які зможе пропонувати їм постачальник. На першому етапі будуть місячні, річні тарифні плани» , – розповів на форумі Energy Club директор ЦПК «Нафтогаз України» Максим Рабинович.

Вже зараз тенденція на світових ринках розгорнулася. Якщо раніше газ дешевшав, то зараз навпаки – дорожчає. У середньому кубометр коштує близько 3,3 грн. В результаті такої тенденції «Нафтогаз» на 7% підняв свій тариф.

«Що отримає споживач? Ринок і маленька ціна – поняття несумісні. Зараз ціна 2,7-4,1 тис. за тисячу кубометрів,а взимку вона може бути 10 тис. Це ринок» , – каже директор ЕГАЗ Артем Компан.

Постачальник газу не може просто так вимкнути сім’ю за борги. Єдиним інструментом повернути гроші стане суд. Але при цьому, навіть отримавши рішення, стягнути кошти вкрай складно. Приватні судові виконавці дуже неохоче беруться за стягнення комунальних боргів. Для них це дрібні справи, на яких багато не заробиш.

«Судові виконавці не беруться за мобільний телефон, телевізор, комунальний борг. Це неліквід. Я сумніваюся, що буде велика зацікавленість у інших постачальників заходити в цей ринок. Щоб ринок працював, потрібно прийняти всі механізми, які потрібні для його роботи», – додає Компан.

З такою думкою на форумі Energy Club погодився і директор «Харківгаз Збут» Павло Тиндик. Якщо дати можливість змінювати постачальника до того, як буде виплачено борг минулого, це може призвести до колапсу.

«Якщо дозволити споживачу, перебуваючи в боргах від чинного постачальника, переходити до іншого, нас позбавляють можливості розрахуватися з «Нафтогазом». Поки, до 1 серпня, постачальником газу є «Нафтогаз». Як тільки споживач зможе встати і перейти до іншого постачальника,буде дірка у розрахунках з власником ресурсу, який постачав газ для газсбытов» , – пояснив Тиндик.

Нагадаємо, що українці заплатять податки за свої квартири.

Раніше ми повідомляли, що в Україні ліквідують Державну фіскальну службу.

Також, українців попередили про підвищення ціни на газ.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...