У Болгарії не вщухають протести на вулицях

У Болгарії не вщухають протести на вулицях
Автор в Новини

Кілька сотень людей вийшли на протест проти уряду Болгарії в Софії 25 липня незважаючи на заміни декількох міністрів в уряді.

Про цієї інформації повідомляє портал Завтра.

Протестувальники вигукували «Відставка!» і «Мафія», деякі з них закидали будівлю Ради міністрів в центрі столиці помідорами і рулонами туалетного паперу.

Зазначимо, що акції тривають 17 днів поспіль. Вони не припинилися навіть після того, як прем’єр-міністр Бойко Борисов замінив чотирьох міністрів у своєму уряді. 23 липня він звільнив міністрів фінансів, внутрішніх справ та економіки після звинувачень у тому, що вони обслуговують інтереси впливового бізнесмена і медіа-магната Дельяна Пеевского, якого пов’язують з опозиційним Рухом за права і свободи (DPS). Згодом стало відомо і про звільнення міністра туризму.

Нагадаємо, що протести почалися після того, як 9 липня Офіс генерального прокурора Болгарії провів обшуки в штаб-квартирі президента Румена Радєва. Демонстранти розцінили обшуки як атаку уряду та генерального прокурора на президента.

Обшуки відбулися після того, як президент заявив, що Національна служба захисту, відповідальна за охорону перших осіб держави, повинна припинити захищати одного з найвпливовіших людей Болгарії і почесного голови партії DPS Ахмеда Догана.

Крім того, протестуючих розгнівав заборона НСТ на відвідування публічного пляжу поруч з літньою резиденцією Догана на березі Чорного моря.

За словами протестувальників, їх задовольнить тільки повна відставка уряду.

Зазначимо, що президент Радев, у свою чергу, висловився на їх підтримку.

Нагадаємо також, що в Хабаровську два тижні не вщухають протести проти арешту Сергія Фургала.

Подібні солідарні з Хабаровському протести почалися в інших містах Росії.

Джерело: Народна Правда