В Україні змінили виплати по пенсіях: що робити людям без стажу

Державна соціальна допомога може бути призначена особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю

В Україні змінили виплати по пенсіях: що робити людям без стажу
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українці, які не мають право на пенсію, а також інваліди, все ж зможуть при певних умовах отримати від держави соціальну допомогу – виплати отримають окремі категорії громадян.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в Законі України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (в редакції від 09 серпня 2019 року).

Loading...

Так, згідно з документом, “державна соціальна допомога призначається особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”.

Так, у кого є право на цю допомогу?

По-перше, особи, у яких помер годувальник або вони досягли віку, встановленого статтею 1 цього Закону, та не мають права отримувати у зв’язку з цим пенсію згідно з законом, або визнані особою з інвалідністю в установленому порядку.

Також стосується тих осіб, які не отримують виплати у зв’язку зі “шкідливим” виробництвом на роботі; відносяться до категорії малозабезпечених громадян (крім осіб з інвалідністю I групи і дітей померлого годувальника); та осіб з інвалідністю I групи.

Нагадаємо, з 1 грудня 2019 року Пенсійний фонд проведе  автоматичний перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, до 1624 гривень. Це буде третє в цьому році підвищення мінмальної пенсії: з 1 грудня вона становитиме 1638 гривень.

Додамо, що  Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення вніс законопроект № 0972 (№ 1086) «Про внесення змін до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення» для передачі до Верховної Ради. Законопроект передбачає зміну пенсійного віку для жінок в Україні.

Раніше називалися розміри пенсій за віком, а також, який дохід буде враховуватися при перерахунку пенсій.

Уже зараз відомо, що високих доплат після перерахунку пенсій українцям не буде.

Джерело: Народна Правда
загрузка...