Як підготувати насіння соняшника до посіву

Як підготувати насіння соняшника до посіву
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Забезпечити дружну схожість, а отже, і рівномірне дозрівання, – одне з основних завдань фермера при посіві насіння. Щоб домогтися цього, в першу чергу, слід подбати, щоб все насіння булу посіяне на однакову глибину. В іншому випадку, шар грунту над ними і температура навколо можуть відрізнятися, що призведе до нерівномірного розвитку рослин. 

Loading...

Протруювання насіння від шкідників 

Якщо ви збираєтеся купити насіння соняшнику на сайті https://makagro.ua/uk/nasinnja-sonjashnika/ви отримаєте посівний матеріал, який буде вже протруєний, але тільки від захворювань (фунгіцидним протруйником). Щоб забезпечити захист від комах-шкідників, перед посівом слід обробити насіння інсектицидним протруйником широкого спектру дії, наприклад, на основі імідаклоприду. Це виключить ризик пошкодження і забезпечить оптимальний розвиток рослин культури на ранніх етапах вегетації.  

Чому насіння на заводі не обробляють інсектицидними протруйниками? Тому що діючі речовини таких здатні знижувати посівні характеристики насіння при тривалому зберіганні. 

Зберігання насіння перед посівом 

Насіння повинне зберігатися в сухому провітрюваному приміщенні, далеко від нагрівальних приладів. Також слід забезпечити захист мішків від гризунів. Приступаючи до підготовчих робіт, перевірте насіння, воно повинно бути сухим і цілим. 

В Україні практикується завчасна покупка насіння, при якій посівмат купується за кілька місяців до посіву. Це дозволяє заощадити 30-50%, але виробники все ж рекомендують купувати насіння соняшнику безпосередньо перед посівом, так як більшості фермерських господарств навряд чи вдасться створити умови для зберігання, подібні до тих, які дотримуються на сертифікованих складах виробників. 

Стимуляція росту 

Безліч випробувань показали доцільність обробки посівного матеріалу комплексними стимуляторами росту кореневої системи. Діючі речовини таких препаратів забезпечують: 

  • хорошу схожість і енергію проростання; 
  • активний набір маси кореневої системи і її розростання по площі; 
  • підвищення стійкості молодих рослин до стресових умов (холод, мороз, посуха, жар). 

Особливо важлива така обробка при посіві насіння соняшнику в ранні терміни, коли можливі різкі перепади температури повітря і нічні заморозки. Знижуючи чутливість агрокультури до несприятливих умов вирощування, фермер значно збільшує тривалість активних фаз розвитку рослин незалежно від погоди. 

Оптимальні умови для посіву 

Сприятливий час для проведення посіву насіння соняшнику, коли грунт на глибині посіву (4-5 см) прогрітий до 9-11°C. Також важливо, щоб протруйник встиг добре висохнути – не можна сіяти вологе насіння. Сходи з’являться приблизно через 1-1,5 тижні. Сума температур, необхідна для появи сходів становить близько 75°C. 

За словами агрономів МакАгро, при виборі густоти посіву можна орієнтуватися на наступний принцип: чим вище вегетаційний період гібриду, тим більше площі йому потрібно для максимального розкриття потенціалу врожайності. Тому ранні соняшники прийнято трохи згущувати, а пізні, навпаки, сіяти з меншою густотою. 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...