Сімейний підряд: підприємство Укроборонпрому на Львівщині вибиває конкурентів з тендерів за допомогою ДБР?

Сімейний підряд: підприємство Укроборонпрому на Львівщині вибиває конкурентів з тендерів за допомогою ДБР?
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Держпідприємство «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод» (ДП «ЛДАРЗ») закуповує запчастини за завищеними цінами, ігноруючи компанії, які пропонують більш вигідні умови. Про це стало відомо з інформації про ряд торгів на Prozzoro.

Loading...

В 16 тендерах на поставку авіадеталей в 2019-20 рр. ЛДАРЗ стабільно дискваліфікував компанію «КІВ АВІА», яка пропонувала нижчу ціну. Формальна підстава – відсутність статусу «перевіреного постачальника». Але виявилося, що така причина законодавством не передбачена, а визначає цей статус начальник відділу економічної та інформаційної безпеки самого авіаремонтного заводу. Очолює цей підрозділ Ігор Пандяк, син якого Максим Пандяк працює слідчим територіального підрозділу ДБР. За дивним збігом обставин ДБР раптом зацікавилося «КІВ АВІА», намагаючись «прикріпити» його до справи, яке два роки безуспішно розслідується відносно іншої компанії і завдяки якому, як стало відомо, компанія «КІВ АВІА» і  дискваліфікується з торгів. 

 

Незаконна дискваліфікація дозволила закупити запчастини для авіатехніки за вищою ціною. Навіть рішення суду про заборону однієї з таких закупівель не зупинило ЛДАРЗ – тендер був проведений знов і «зручна» для авіаремонтного заводу компанія в ньому перемогла, але вже з ціною вище.

На підприємстві «КІВ АВІА» інформацію про маніпуляції із закупівлями підтвердили, вказавши, що направили цілий ряд скарг в Антимонопольний комітет, Верховну Раду, «Укроборонпром» з проханням розібратися з систематичним порушенням їх прав постачальника. Адже ніяких проблем з іншими великими підприємствами, куди «КІВ АВІА» поставляє авіазапчастини, не виникало. А серед закупівельників десятки українських державний установ та іноземних компаній.

Також з’ясувалося, що керівництво ЛДАРЗ знайшло лазівку взагалі не проводити конкурсні торги в ряді випадків, спираючись на норми закону «Про державні закупівлі», в якому зазначено, що навіть якщо підприємство є державним на сто відсотків, але здійснює свою діяльність на комерційній основі, воно не підпадає під дію зазначеного закону. Звичайно, є винятки для певних видів діяльності, однак законодавець вирішив, що діяльність пов’язана з будівництвом та ремонтом військової техніки не є тим видом діяльності, який стратегічно важливий для держави і вимагає контролю з її боку.

Ні «Укроборонпром», в підпорядкуванні якого знаходиться Львівський авіаремонтний завод, ні правоохоронні та контролюючі органи поки на ситуацію не реагують, хоча мають достатньо інформації для початку перевірок і навіть реєстрації кримінального провадження. На численні скарги «КІВ АВІА» «Укроборонпром» відповідає, що «не може провести перевірку підприємства в зв’язку з COVID-19», хоча, наприклад, карантин не завадив концерну провести перевірку і змінити керівника ДП «Антонов». 

Сімейний підряд: підприємство Укроборонпрому на Львівщині вибиває конкурентів з тендерів за допомогою ДБР?

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...