Мусульманське свято Курбан-байрам або день жертвопринесення відзначається 31 липня.
Zavtra нагадує, що Курбан-байрам пов’язаний з історією про пророка Ибрагиме. Йому приснився ангел Джабраїл, який повідомив, що Аллах велить Ібрагіму принести в жертву свого сина Ісмаїла.
Коли Ібрагім уже здійснював обряд, Аллах затупил ніж — Ібрагім не зміг вбити сина. Жертву замінили на барана. Вважається, що все це — випробування віри, яку пророк пройшов з гідністю.
Після цього Курбан-байрам стали називати святом приношення жертви (кожен рік мусульмани приносять у жертву барана або вівцю).
Вбивство тварини — окремий ритуал. Вважається, що заколювати потрібно так, щоб смерть була швидкою і легкою, і баран не побачив ножа. Проявляти агресію не можна. Приносити в жертву хворих, кульгавих і старих тварин не можна.
Традиція свідчить, що третина вівці віддають бідним, третина — рідним, третина — своєї сім’ї. Брати гроші за м’ясо забороняється. Обов’язково в Курбан-байрам мусульмани відвідують близьких, молиться про душі померлих.
Крім того, це вихідний день.
Церковний календар 2020: які свята відзначатимуть у серпні
Курбан-байрам — поздоровлення
Хай Аллах почує молитви, обдарує будинок земними і небесними благами, зберігає ваше щастя
Як повідомлялося раніше, Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-ха-Шана, Ханука і Великдень християн західного обряду можуть получить статус державних свят в Україні.