Курси програмування: порівнюємо офлайн і онлайн-навчання

Курси програмування: порівнюємо офлайн і онлайн-навчання
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Плануєте розпочати навчання програмуванню? У вас є два варіанти: відвідувати індивідуальні/групові заняття у звичайній школі або пройти онлайн-курс. В умовах пандемії сегмент навчання через інтернет зробив колосальний стрибок у розвитку та на рівних конкурує з класичними курсами. Втім, ідеального варіанту не існує: в обох випадках є свої плюси та мінуси. Пропонуємо з ними ознайомитися.

Loading...

Офлайн-навчання

«Звичайні» школи – класика, яка незмінно має великий попит. Є групові та індивідуальні курси, для новачків і просунутих, українською, російською та англійською. Навчання проходить в режимі живого спілкування з викладачем.

Переваги

Покращена концентрація. Більшості людей простіше зосередитися на предметі, якщо навчання проходить у спеціально відведеному місці. Домашня обстановка розслабляє, можуть відволікати побутові питання: домашня тварина, невчасний візит сусіда, шум знадвору. Офлайн-школи створюють всі умови для того, щоб учнів нічого не відволікало від навчання.

Можливість завести знайомства. Якби ви знали, як часто під час групових занять учні знаходять корисні контакти! Ви навчаєтеся одній справі, тому такі знайомства ніколи не будуть зайвими.

Наявність чітких часових рамок. При офлайн-навчанні час початку та завершення заняття змінюється лише в крайніх випадках. Онлайн-курси програмування в цьому плані більш гнучкі, тому потрібно бути готовим до змін, детальніше тут.

Ефективний зворотний зв’язок. Куди простіше проходити складні етапи навчання, маючи можливість безпосередньо спілкуватися з викладачем, дивлячись в один монітор. До того ж, можна підійти до педагога після заняття, щоб отримати відповіді на свої питання.

Недоліки

Пропустив заняття – пропустив матеріал. Так, якщо уроки індивідуальні, проблему можна вирішити, а от у випадку з груповими курсами – ні. При онлайн-навчанні пропуск заняття некритичний: можна запросити відеозапис.

Складність суміщення з роботою. Є необхідність їхати в школу в чітко визначений час. Разом з дорогою іноді доводиться витрачати 3-4 години. Ні про яку роботу на повний день не може йти мови. Хоча проблему можна вирішити, відвідуючи заняття на вихідних, якщо така можливість є.

Недоступність в багатьох населених пунктах. Хороші офлайн-курси можна знайти тільки в великих містах. Маленькі містечка, не кажучи вже про села, «відрізані» від якісного навчання програмуванню.

Онлайн-навчання

Тип курсів, який зі зрозумілих причин отримав величезну популярність. Розглянемо позитивні та негативні сторони.

Переваги

Доступність з будь-якої точки світу. Де б ви не проживали, зможете пройти повноцінний курс програмування. Більш того, відрядження, від’їзди на дачу – не причина переривати навчання. Ввімкнули гаджет – і отримуєте інформацію.

Доступ до західних курсів. Є можливість пройти навчання в кращих IT-школах світу. Головне – знати англійську мову.

Вартість. Онлайн-навчання зазвичай обходиться в меншу суму, ніж офлайн-курси. Хоча б тому, що школі не потрібно виділяти окрему аудиторію під заняття.

Можливість переглядати матеріал. Як вже було сказано вище, школи надають відеозаписи занять. Учень має можливість переглядати складні моменти незліченну кількість разів. Офлайн-школи рідко знімають заняття на відео.

Недоліки

Навчання вимагає високого рівня самоорганізації. Не кожна людина здатна ефективно навчатися, перебуваючи вдома.

Складність підбору курсу. Сегмент онлайн-навчання доступний широкому загалу: хто завгодно може записати відеоуроки й продавати їх. Багато курсів не мають практичної, інформаційної цінності. Слід надавати перевагу перевіреним школам. Наприклад, в Україні користується популярністю навчання програмуванню від компанії Softserve https://career.softserveinc.com.

Висновок

Вибір залежить від особистих переваг кожного. Комусь простіше навчатися, перебуваючи вдома, погладжуючи домашню тварину. Хтось хоче тримати безпосередній зв’язок з одногрупниками й викладачем. У будь-якому випадку, вибравши гарну школу, ви отримаєте високий рівень знань, підтверджений сертифікатом.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...