Медики назвали групи людей, яким не страшний коронавірус

Медики назвали групи людей, яким не страшний коронавірус
Автор Марія Петренко в Новини

Імунолог Микола Крючков заявив, що є 3 типи людей, які з більшою ймовірністю не захворіють коронавирусной інфекцією (COVID-19).

Про це він розповів в інтерв’ю «КП в Україні«.

Loading...

За його словами, найбільшу ймовірність не захворіти COVID-19 мають люди з сильним імунітетом, і люди, які не схильні до тромбозів.

1. У людини дуже швидкий і сильний неспецифічний (вроджений) імунітет. Як стверджує доктор, при відносно невеликій вірусної дозі такий імунітет спрацює на рівні верхніх дихальних шляхів і не дасть інфекції проникнути далі в організм. Якщо якісь клітини почнуть інфікуватися, то місцевий імунітет швидко зупинить цей процес.

Ніяких симптомів у цьому випадку не буде. Але і імунітету до коронавирусу, швидше за все, не виникне.

2. Людина заразився, але у нього в цілому сильний імунну відповідь. «Таке можливо, скажімо, у людей, які перехворіли сезонними коронавирусами (звичайні застуди). У них в організмі можуть зберегтися сильні, добре зв’язуються з «ворожими агентами» (антигенами) антитіла. Вони розпізнають ділянки нового коронавіруса, подібні з сезонними коронавирусами. Або імунні Т-клітини пам’яті, які залишилися від попередніх зустрічей з сезонними коронавирусами», – зазначив експерт.

3. Організм в цілому сильний, він не схильний до тромбозів, до неадекватних імунним реакціям. «Людина заразився, імунна відповідь розвивається в звичайному порядку, але при цьому хвороба протікає або в легкій формі, або безсимптомно. Хто може навіть не помітити, не звернути уваги. Наприклад, покашляв один – три дні, і все. При цьому інфекція була і специфічний імунітет залишається», – розповів Гачків.

При цьому він наголосив, що на сьогоднішній день вчені не можуть визначити, чи існує якийсь певний генотип, при якому людина гарантовано не заразиться коронавірусом.

«Теоретично можуть існувати особливості рецепторів, через які вірус взагалі не може проникнути в організм (так буває у випадку з ВІЛ). Або, може бути, існує генетично обумовлене стан вродженого імунітету, завдяки якому організм дуже швидко реагує на деякі віруси і встигає впоратися з ними ще до розгортання потужної специфічної імунної реакції», – розповів лікар.

Коронавирусную інфекцію (COVID-19), яку вызывает вірус SARS-CoV-2, найлегше підхопити, відвідавши місце скупчення великої кількості людей без маски. Нещодавно Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю провів дослідження на тему ризику зараження і озвучило його результати.

В Україні за добу зафіксували 1090 нових випадків COVID-19. Всього у світі з початку пандемії заболели 17 мільйонів 295 тисяч 538 осіб, а померли 673 тисячі 171 людина.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...