Накопичувальна пенсія: скільки будуть змушені відраховувати українці

Роботодавець має щомісячно відраховувати 2% від суми зарплати працівника, а сам працівник - ще 1%

Накопичувальна пенсія: скільки будуть змушені відраховувати українці
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні має з’явитися накопичувальна пенсія, що передбачає обов’язкове щомісячне відрахування на персональний рахунок не менше 1% своєї зарплати.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Апостроф.

Loading...

Такі вимоги передбачені у законопроекті “Про загальнообов’язкове накопичувальному пенсійному забезпеченні» (№2683), який надійшов на розгляд профільного парламентського комітету.

У законопроекті йдеться, що роботодавець має щомісячно відраховувати 2% від суми зарплати працівника, а сам працівник – ще 1% зі своєї зарплати на спеціальний персональний рахунок. При цьому працівник може добровільно збільшити відсоток відрахування. У цьому випадку роботодавець зобов’язаний пропорційно доповнювати виплати працівника власними внесками в розмірі до 5% від суми зарплати працівника.

Крім того згідно з законопроектом, ці відрахування, на відміну від ЄСВ, будуть перераховуватися не в Пенсійний фонд, а в спеціально створене Кабінетом міністрів для цих цілей Пенсійне казначейство. Саме звідти гроші мають надходити на персональні рахунки громадян в уповноважених банках. Активами Пенсійного казначейства займатимуться авторизовані для такої діяльності керуючі компанії.

При цьому наголошується, що кошти накопичувальної системи є власністю її учасників, тобто працівників, які здійснюють відповідні виплати (що доповнюються виплатами роботодавців). Передбачено, що якщо людина не доживе до пенсії, ці гроші отримають його спадкоємці.

Після виходу на пенсію громадяни матимуть змогу обирати варіанти отримання накопичувальної пенсії – це може бути, наприклад, одноразові виплати, прискорені виплати, програмні виплати і довічні пенсії.

А тим часом міністр соціальної політики України Юлія Соколовська заявила, що у короткостроковій перспективі накопичувальна пенсійна система в Україні вводитися не буде. За її словами, накопичувальна пенсійна система не може бути створена, оскільки немає відповідної інфраструктури.

Своєю чергою екс-заступник голови Пенсійного фонду України Віктор Колбун вважає, що накопичувальна пенсійна система в тому вигляді, в якому її зараз пропонують українцям, не гарантує збереження накопичень, призначених для виплати пенсій.

Джерело: Народна Правда
загрузка...