Українців змусять платити 54% податків з зарплати: кому не пощастить

Чи будуть прийняті дані законопроекти по ПДФО ще не відомо, але українців точно очікують зміни

Українців змусять платити 54% податків з зарплати: кому не пощастить
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Представники партії “Слуга народу” зареєстрували у Верховній Раді відразу кілька законопроектів для встановлення оподаткування в залежності від рівня доходів.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на видання “Сегодня”.

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), що становить значну частину надходжень у бюджети різних рівнів, хочуть зробити “прогресивним”. Це означає: чим вищий рівень доходів, тим вище ставка.

Такі зміни були запропоновані у законопроекті №2758, представленому в січні місяці. Виходячи з цих змін, якщо доходи не перевищують 10-кратної мінімальної зарплати, ставка податку залишиться колишньою – 18%. Якщо доходи становлять від 10 до 20 мінімальних зарплат – ставка збільшується вдвічі – до 36%. Якщо ж доходи більш ніж в 20 разів перевищують “мінімалку” – ставка зростає втричі: до 54%. Тобто нинішня ставка залишиться у тих, чиї доходи в даний час не перевищують 47 230 грн в місяць. Ставка 34% буде у тих, хто отримує з усіх джерел до 94 460 грн. Якщо ж доходи ще вище – податок на доходи складе 54%.

Виходячи з листа Державної податкової служби, робляться висновки, що за третій квартал 2019 року 98,76% людей, які працювали за цивільно-правовими договорами,  отримували середньомісячний дохід у сумі, меншій 45 тис. грн. І тільки у 1,24% офіційно працюючих громадян середньомісячний дохід становив більше 45 тис. грн. Виходячи з цієї інформації можна зробити висновок, що збільшення ставки податку “зачепить” тільки 104 873 осіб. З них 104 449 осіб отримали середньомісячний дохід від 45 до 90 тис. грн, тобто для них ставку пропонують збільшити до 36%. А середньомісячний дохід більше 90 тис. грн був тільки у 424 людини. Саме з такої кількості людей можна буде отримувати 54% ПДФО. Тому голова ради Інституту податкових реформ, віце-президент Асоціації платників податків України Хотенко Олена вважає, що робити спеціальне законодавство для 1,2% людей – абсолютно неправильно.

Що стосується податку від 15 %, то в лютому цього року у Верховній Раді зареєстрували ще один законопроект №3076, що передбачає введення прогресивного оподаткування. Він пропонує знизити мінімальну ставку ПДФО – 15%. Нею хочуть оподатковувати дохід, який не перевищує 5 мінімальних зарплат на місяць, зараз це – до 23 615 грн. Для доходів від 5 до 15 розмірів МЗП (тобто від 23 615 грн до 70 845 грн) ставка ПДФО може скласти 18%. Від 15 до 50 мінімальних зарплат – 21% (від 70 845 до 236 150 грн), потім до 200-кратної мінімальної зарплати (до 944 600 грн) податок складе 24%, і понад цієї суми – 27%. Причому збільшення ставки пропонується застосовувати не до всього доходу, а тільки до суми, яка перевищує базу оподаткування за попередньою ставкою.

Чи будуть прийняті дані законопроекти з ПДФО ще не відомо, але українців точно очікують зміни.

На даний момент у нашій країні діє так зване “плоске” оподаткування доходів – ставка однакова для всіх і становить 18%. У державному бюджеті на 2020 рік частка ПДФО становить 12%, а, наприклад, в бюджеті Києва – більше 40%.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА  повідомляла, що українці, які працевлаштовані офіційно, мають право повернути частину сплаченого прибуткового податку за минулий рік, якщо протягом року вони витрачали кошти на іпотеку, лікування, освіту або страховку.

Тим часом нещодавно українці були налякані чутками про те, що громадян країни змусять декларувати всі свої доходи на банківських картках, а потім сплачувати з них податки.

Джерело: Народна Правда