В Україні запрацював новий закон про податки: що зміниться

Закон схвалює впровадження плану дій BEPS та удосконалення адміністрування податків

В Україні запрацював новий закон про податки: що зміниться
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Закон, спрямований на боротьбу з ухилянням від сплати податків, набув чинності. Документом вносяться зміни до Податкового кодексу щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, текст закону був опублікований в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України» в номері від 22 травня 2020 року.

Новий закон спрямований на поліпшення управління податкової системи та усунення наявних технічних та логічних неузгодженостей. Очікується, що цей закон допоможе Україні досягти світових стандартів в цій сфері.

Закон передбачає впровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементації положень Плану протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування.

Також норми документу створять в Україні умови для реформування Державної податкової служби і дозволять змінити її структури у відповідності з концепцією єдиного юридичної особи.

Крім цього, в документі передбачені положення, які розширять можливості онлайн-сервісом для платників податків. Тепер при наданні звітності в електронному вигляді або проходження електронної ідентифікації онлайн, українці зможуть подавати заяву про отримання документів від податкових органів в електронному вигляді.

Нагадаємо,  в Україні істотно змінився порядок здійснення фінансових операцій. Держава посилила контроль над безготівковими розрахунками як організацій, так і громадян – онлайн-платежі українців будуть ретельніше перевіряти. Новий порядок викликає чимало запитань у фінансистів. Зокрема, до кінця не ясно, яким чином тепер буде проводитися ідентифікація людей при здійсненні онлайн-платежів.

До слова,  в Україні вже зовсім скоро можуть стати непотрібними банкомати – з 1 серпня 2020 року власники електронних платіжних засобів зможуть отримувати готівкові гроші з кас підприємств торгівлі, громадського харчування і послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Джерело: Народна Правда