В Україні запрацював новий закон про податки: що зміниться

Закон схвалює впровадження плану дій BEPS та удосконалення адміністрування податків

В Україні запрацював новий закон про податки: що зміниться
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Закон, спрямований на боротьбу з ухилянням від сплати податків, набув чинності. Документом вносяться зміни до Податкового кодексу щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, текст закону був опублікований в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України» в номері від 22 травня 2020 року.

Loading...

Новий закон спрямований на поліпшення управління податкової системи та усунення наявних технічних та логічних неузгодженостей. Очікується, що цей закон допоможе Україні досягти світових стандартів в цій сфері.

Закон передбачає впровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементації положень Плану протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування.

Також норми документу створять в Україні умови для реформування Державної податкової служби і дозволять змінити її структури у відповідності з концепцією єдиного юридичної особи.

Крім цього, в документі передбачені положення, які розширять можливості онлайн-сервісом для платників податків. Тепер при наданні звітності в електронному вигляді або проходження електронної ідентифікації онлайн, українці зможуть подавати заяву про отримання документів від податкових органів в електронному вигляді.

Нагадаємо,  в Україні істотно змінився порядок здійснення фінансових операцій. Держава посилила контроль над безготівковими розрахунками як організацій, так і громадян – онлайн-платежі українців будуть ретельніше перевіряти. Новий порядок викликає чимало запитань у фінансистів. Зокрема, до кінця не ясно, яким чином тепер буде проводитися ідентифікація людей при здійсненні онлайн-платежів.

До слова,  в Україні вже зовсім скоро можуть стати непотрібними банкомати – з 1 серпня 2020 року власники електронних платіжних засобів зможуть отримувати готівкові гроші з кас підприємств торгівлі, громадського харчування і послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...