Моз заперечує політичний підтекст у розподілі України на зони карантину

Моз заперечує політичний підтекст у розподілі України на зони карантину
Автор Марія Петренко в Новини

Рішення про продовження в Україні адаптивного карантину за новими правилами і розподілу регіонів на зони, у відповідності з рівнем поширення коронавирусной інфекції, не має ніякого політичного подтекстаю

Як повідомляє портал Завтра, про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Loading...

«Ми чесно говоримо, яка ситуація у тому чи іншому регіоні. Ми показуємо цифри, у зв’язку з чим потрібно вводити зелений або жовтий або червоний рівні. У Міністерстві охорони здоров’я немає жодного натяку на політику. Єдиний пріоритет — здоров’я і безпека українців» , — цитує прес-служба МОЗ Степанова, який 1 серпня перебуває з робочою поїздкою на Рівненщині.

Глава Мінохоронздоров’я не виключив політичних спекуляцій щодо порядку запровадження протиепідемічних обмежень напередодні місцевих виборів, запланованих в Україні на 25 жовтня.

За словами міністра, визначення рівня поширення COVID-19 в кожному конкретному регіоні відбувається автоматично без впливу людського фактору.

«Є цифри, які відображають реальну небезпеку, яка є в тому чи іншому регіоні» , — сказав він.

Степанов підкреслив, що ті чи інші обмеження в регіонах будуть вводити виключно з урахуванням визначених показників. За його словами, Центральна комісія ТЕБ та НС по п’ятницях буде аналізувати ситуацію в країні для визначення рівня поширення хвороби в кожній конкретній адміністративно-територіальній одиниці. Перехід регіону з однієї в іншу зону небезпеки можливий за умови погіршення ситуації протягом п’яти днів поспіль.

Нагадаємо, що з 1 серпня в Україні починають діяти нові правила адаптивного карантину, який раніше уряд продовжив до 31 серпня.

31 липня Центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила, що за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 до «червоній» зоні будуть віднесені Луцьк, Тернопіль і Кіцманський район Чернівецької області.

Всього в «червоній», «помаранчевої» та «жовтої» зонах поширення коронавіруса виявилися адміністративно-територіальні одиниці восьми областей України: Вінницької, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької.

Нагадаємо, що після цього у Луцькій міській раді висловили незгоду з таким розподілом і заявили про небажання вводити додаткові обмеження.

Також, у Києві за добу зафіксували 101 новий випадок коронавіруса.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...