Путін заборонив ЗМІ публікувати матеріали про ФСБ, які не містять держтаємницю

Путін заборонив ЗМІ публікувати матеріали про ФСБ, які не містять держтаємницю
Автор Марія Петренко в Новини

Президент Росії Володимир Путін підписав закон «Про федеральної службі безпеки», який забороняє публікацію і поширення матеріалів про органах ФСБ без дозволу керівництва цього відомства.

Як передає портал Завтра, про це повідомляє телеканал «Теперішній час».

Loading...

Мова йде про дотримання професійної таємниці військовими, держслужбовцями, чинними і звільненими з співробітниками ФСБ Росії. При цьому в самому законі зазначено, що професійна таємниця не містить державну чи іншу охоронювану законом таємницю, але автори поправок вважають, що розголошення або поширення такої інформації може створити загрозу» безпеки ФСБ або завдати шкоди її репутації».

Перед публікацією інформація, де є професійна таємниця, повинна проходити «експертну оцінку» в ФСБ. Без цієї процедури її поширення заборонено. Перелік інформації і порядок проведення такої оцінки затвердить керівництво служби.

Як заявив виданню РБК керуючий партнер AVG Legal Олексій Гавришев, відповідальність за поширення інформації про діяльність ФСБ можуть прирівняти до відповідальності за розголошення секретних відомостей — як для співробітників спецслужби, так і для ЗМІ. «Це, м’яко кажучи, лякає, — сказав він. — Існує дуже тонка грань між інформацією та інформацією про професійну діяльність служби».

Опозиційний політик, колишній депутат Держдуми і офіцер ФСБ у відставці Геннадій Гудков вважає, що заборона є спробою тотальної цензури. В інтерв’ю «Медуза» він сказав, що «ФСБ страшно боїться критики і взагалі згадки про своїх бездарних справах і затії. Ніяким професіоналізмом там і не пахне: фальсифікації, провокації».

«Якщо ти порушуєш закон, звичайно, у тебе викликає роздратування будь-яка спроба тебе контролювати — неважливо, робить це прокурор або ЗМІ, але це позиція відморозків» , — сказав він.

Нагадаємо, що 7 липня цього року співробітники ФСБ по справі про держзраду заарештували колишнього журналіста Івана Сафронова. Останні два місяці він працював радником голови «Роскосмосу» Дмитра Рогозіна. Колишні колеги і близькі Сафронова вважають, що справу проти нього пов’язано виключно з його журналістською роботою.

За версією ФСБ, він нібито співпрацював зі спецслужбами Чехії і надав їм в 2017 році дані про постачання зброї з Росії в країни Африки, а також про діяльність збройних сил Росії на Близькому Сході.

При цьому сам Рогозін заявив, що доступу до секретної інформації Сафронов не мав. Чеські спецслужби і військові теж відкидали співпрацю з ним.

Журналісту загрожує до 20 років позбавлення волі. Сафронов звинувачення заперечує.

Нагадаємо, що Моз Росії обіцяє масову вакцинацію росіян від COVID-19 у жовтні.

Також ми повідомляли, що російський бізнесмен стане членом британського парламенту.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...