У Польщі підтвердили «російський слід» в авіакатастрофі літака Качиньського

У Польщі підтвердили «російський слід» в авіакатастрофі літака Качиньського
Автор Марія Петренко в Новини

У Польщі підтвердили «російський слід» в авіакатастрофі літака Ту-154 президента Леха Качиньського.

Про це повідомляють РІА Новини з посиланням на польську комісію з повторного розслідування.

Loading...

Так, в проміжному звіті комісії, якій рукводит екс-міністр оборони Антоні Мачеревич стверджується, що тротил, вибух якого нібито став причиною аварії, заклали в літак під час ремонту в Росії.

В документі також зазначено, що причиною авіакатастрофи став вибух, оскільки такі пошкодження не могли відбутися в результаті зіткнення літака із землею.

«Цьому суперечить весь дуже великий доказовий матеріал і результати великої кількості експериментів та аналізів», – заявляє комісія.

Вона також зазначає, що наявність слідів вибухових речовин на борту – тротилу, пентріта та гексогену – підтвердили польська і британська лабораторії.

Сліди вибухівки нібито виявили в пробах, взятих з частин, які російські техніки змінювали під час ремонту бортів 101 (літак Качинського) і 102 (ще один належить Польщі літак) в 2009 році.

«В цьому випадку лабораторія в штаті Орегон (США) виявила наявність тротилу. Треба відзначити, що це була частина, яку ніхто не розкручував, крім ремонтників, а сліди тротилу були знайдені всередині неї», – йдеться у звіті.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року польська делегація повинна була взяти участь у заходах до 70-річчя Катинської трагедії.

В 11 ранку за московським часом літак Ту-154М зачепив лівим крилом березу на висоті 4 м і розбився на відстані 350-500 м від посадкової смуги аеродрому «Смоленськ-Північний».

Загинули всі 96 чоловік, що знаходилися на борту: президент з дружиною, керівники всіх родів військ, начальник штабу, представники Сейму і Сенату, а також громадські та релігійні діячі.

Як ми вже розповідали раніше, у Росії істерично відреагували на створення так званого «Люблінського трикутника» Польщею, Литвою та Україною.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...