Американські астронавти повертаються на Землю у капсулі SpaceX Dragon

Американські астронавти повертаються на Землю у капсулі SpaceX Dragon
Автор Марія Петренко в Новини

Двоє астронавтів НАСА, які прибули на Міжнародну космічну станцію (МКС) на ракеті SpaceX в травні, повертаються на Землю.

Як повідомляє портал Завтра, космонавти повертаються на Землю у капсулі SpaceX Dragon.

Loading...

Незважаючи на наближення урагану «Ісайя» в США, НАСА заявили, що погода сприятлива для того, щоб капсула приводнилась в неділю вдень за місцевим часом в Мексиканській затоці, неподалік від Панама-Сіті, штат Флорида. Це буде перше приводнення астронавтів за останні 45 років.

Відзначимо, що в останній раз астронавти приводнялись після спільної космічної місії США і СРСР «Аполлон-Союз» в 1975 році.

Астронавти завершують свою двомісячну місію, яка ознаменувала собою нову еру в американській космічній галузі — США вперше за багато років запустили в космос власну ракету з екіпажем на борту.

Після запуску Дуга Херлі і Боба Бенкена з Космічного центру імені Кеннеді 30 травня, SpaceX стала першою приватною компанією, яка відправила людей на орбіту Землі. Тепер SpaceX повинна стати першою приватною компанією, яка повернула людей з орбіти.

«Запуск був складним, але найголовніше — наше повернення додому» , — зазначив Бенкен. За його словами, успішне приводнення дозволить назвати запуск американського екіпажу астронавтів «повним циклом».

Командир МКС Кріс Кессіді, який залишиться на станції з двома російськими космонавтами до жовтня, подарував Херлі маленький прапор США, залишене попередніми астронавтами після запуску на МКС з території США в липні 2011 року. Херлі був пілотом під час цього останнього польоту «Шаттла». Цей прапор планують доставити на Місяць в рамках програми NASA «Артеміс».

Наступний політ екіпажу МКС на космічному кораблі SpaceX запланований на кінець вересня.

Нагадаємо, що 30 травня приватна американська компанія SpaceX вперше запустила в США ракети Falcon 9 зі своїм космічним кораблем Crew Dragon і астронавтами NASA Дугом Герлі і Бобом Бенкеном на борту.

17:16 31 травня космічний корабель Crew Dragon зістикувався з Міжнародною космічною станцією, а його екіпаж приєднався до колег.

Нагадаємо, що тим часом в ОАЕ почала працювати перша в арабських країнах АЕС.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...