Коли Іран виплатить компенсації за катастрофу МАУ в Тегерані

Коли Іран виплатить компенсації за катастрофу МАУ в Тегерані
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Україна завершила перший раунд переговорів з Іраном щодо компенсацій сім’ям загиблих в авіакатастрофі літака МАУ, збитого в Тегерані 8 січня. Другий раунд планується в жовтні.

Як повідомляє портал Завтра, про це розповів заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.

Loading...

За його словами, офіційний Тегеран підтвердив готовність виконувати всі міжнародні зобов’язання в рамках міжнародних конвенцій – Чиказької і Монреальської.

У той же час, як зазначив Енин, Україні також важливо встановлення істини в цій справі, «і ми назвали іранській стороні цілий ряд проблемних питань».

Дипломат підкреслив, що зараз всіх цікавить обсяг компенсацій, додавши, що вони будуть розраховуватися після того, як Київ отримає повну інформацію про обставини катастрофи, «залучення винних до відповідальності і вибачень іранської сторони».

Нагадаємо, що Вoeing 737-800 авіакомпанії МАУ збили іранські військові 8 січня 2020 року відразу після вильоту з аеропорту в Тегерані.

Всі 167 пасажирів і дев’ять членів екіпажу загинули. На борту було 11 українців. Найбільше своїх громадян в авіакатастрофі втратили Іран і Канада – 82 і 63 відповідно.

Тільки через три дні влада Ірану визнала, що катастрофа МАУ – це справа рук її військових, які нібито помилково збили авіалайнер.

Нагадаємо також, що 20 липня чорні ящики літака МАУ доставили для розшифровки в Париж.

Днями Іран погодився виплатити компенсацію за збитий літак Міжнародних авіаліній України, але про виплати сім’ям загиблих українців ще не йде, тому переговори тривають.

Раніше ми повідомляли, що за результатами розшифровки чорних ящиків, літак МАУ в Ірані збила ракета.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...