В Україні відзначають День Повітряних сил ЗСУ: про свято

В Україні відзначають День Повітряних сил ЗСУ: про свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Публікації

Згідно з указом президента, День Повітряних сил ЗСУ відзначають у першу неділю серпня. У 2020 році свято припадає на 2 серпня.

У 2007 році президент України Віктор Ющенко видав указ, в якому визначив дату для Дня повітряних сил ЗСУ — як першу неділю серпня.

Як передає портал Завтра, про це повідомляє 24 канал.

Раніше в Україні відзначали День Військ протиповітряної оборони в перший тиждень липня. Саме такі дати встановив в 1997 році ще президент Леонід Кучма.

Повітряні сили ЗСУ офіційно існують з 2004 року. Утворився цей вид війська шляхом об’єднання ВПС і Військ протиповітряної оборони.

Склад ПС ЗСУ:
авіація:

бомбардувальна;
винищувальна;
штурмова;
розвідувальна;
транспортна.

війська:

зенітні ракетні;
радіотехнічні;
спецвійська: війська зв’язку, інженерні війська, частини радіоелектронної боротьби.

Також у структуру Повітряних сил входять навчальні заклади та частині матеріально-технічного та медичного забезпечення.

Зазначимо, що вперше Український повітряний флот був створений ще в часи УНР у 1917 році. Першим командиром був полковник-авіатор Віктор Павленко. Станом на 1918 Повітряний флот УНР налічував 188 повітряних суден.
Національні Військово-повітряні сили відновили в 1992 році — вже після того, як Україна здобула незалежність.

Зазначимо, що до Дня Повітряних сил ЗСУ в 2020 році Нацбанк вводить в обіг пам’ятну монету «Повітряні сили ЗСУ». Номінал монети — 10 гривень.

На аверсі монети малий державний герб України, напис «Україна», рік карбування монети, в центрі — зображення емблеми Повітряних сил Збройних сил України, в якій — логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.
На реверсі монети на тлі дзеркального абрису літака — бойовий літак Повітряних сил Збройних сил України і напис «Повітряні сили Збройних сил України».

В Україні відзначають День Повітряних сил ЗСУ: про свято

Джерело: Народна Правда