Вчені розрахували ризик зараження коронавірусом в поїзді

Вчені розрахували ризик зараження коронавірусом в поїзді
Автор Марія Петренко в Новини

Вчені підрахували ризик підхопити коронавирус в поїзді. Дослідження провели вчені з Університету Саутгемптона.

Його результати опубліковано в журналі Clinical Infectious Diseases, пише Корреспондент.

Loading...

Для вивчення був взятий період з 19 грудня 2019 по 6 березня 2020 року. В базу даних включено 2334 пацієнта і 72 093 тих, хто був з ними в близькому контакті у вагонах (на відстані максимум трьох рядів крісел). Час спільної подорожі було від десятків хвилин до 8 годин.

Дослідження показало, що в поїзді з сидячими місцями в межах трьох рядів (по ширині) і п’яти (по довжині) ризик заразитися від хворого COVID-19 коливається від нуля до 10%.

Найвищий ризик — 3,5% — був у тих, хто сидів поруч із хворим. Шанс зловити вірус у тих, хто сидів у тому ж ряду, але не поруч, був на рівні 1,5%.

При цьому з кожною годиною подорожі недалеко від хворого ймовірність заразитися підвищувалася на 0,15%, а якщо пасажир сидів поруч з пацієнтом, — на 1,3%. При цьому для тих, хто сів на місце хворого, який вийшов, ризик заразитися був невисоким — все 0,075%.

Вчені рекомендують в одному ряду швидкісних поїздів (з закритими вікнами) залишати між пасажирами щонайменше два порожніх місця і, по можливості, скоротити загальний час поїздки до трьох годин.

Вчені розрахували ризик зараження коронавірусом в поїзді

Як повідомлялося раніше, коронавирусную інфекцію (COVID-19), яку спричиняє вірус SARS-CoV-2, найлегше підхопити, відвідавши місце скупчення великої кількості людей без маски. Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю вивчало поведінка людей у громадських місцях і зіставити з даними про способи, а також шляхи передачі SARS-CoV-2. Потім заняття розподілили за рівнем небезпеки. Фахівці кажуть, що похід в супермаркет або до лікаря менш небезпечний, ніж прогулянка на дитячий майданчик.

Спалах COVID-19 зафиксирована в одеській мерії — діагноз коронавірусна інфекція підтвердили відразу у двох заступників мера Геннадія Труханова.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...