Що буде з курсом долара в серпні: прогноз курсу валют на місяць

Що буде з курсом долара в серпні: прогноз курсу валют на місяць
Автор Марія Петренко в Новини

Курс долара найближчим часом очікується в діапазоні 27,65−27,85 гривень.

Своєю думкою в коментарі Фактами поділився керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин.

Loading...

Експерт вважає, що ринок перетравлює закриття липня і надходять оперативні економічні дані.

«зокрема, НБУ повідомив, що платіжний баланс в червні зведений з профіцитом на рівні 773 млн доларів завдяки траншу МВФ і слабкому імпорту в умовах карантину. В той же час залишок коштів на єдиному казначейському рахунку в липні знизився на третину (31,7%) — з 75,701 млрд гривень до 51,693 млрд гривень — за станом на 1 серпня. Також стало відомо, що прибуток українських банків за I півріччя 2020 року скоротилася на 23% порівняно з показником за аналогічний період 2019 року. У січні — червні 2020 року платоспроможні банки отримали 859 тис. доларів чистого прибутку. Станом на 1 липня з 75 банків тільки 59 були прибутковими, інші ж 16 несли збитки.

У понеділок ринок буде шукати ідеї для руху вхідних даних, а також очікувати розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у вівторок. На цьому тижні уряд має виплатити понад 16 млрд гривень і 140 млн доларів за ОВДП. Є побоювання, що ліквідність, яка надійде на ринок, натисне на курс. Однак на початку тижня учасники ринку не будуть поспішати.

Ймовірно, найближчим часом гривня продовжить коливатися в діапазоні 27,65−27,85 грн за долар», — вважає Андрій Шевчишин.

Яким буде курс долара в серпні

Старший аналітик компанії «Альпарі» Вадим Иосуб вважає, що долар в серпні буде торгуватися в діапазоні 27,1−28,2 грн, а євро — в діапазоні 31,9−33,2:

«У липні гривня знизилася як до долара, так і до євро, причому до другої валюті помітно сильніше. Офіційний курс долара, встановлений НБУ, зріс за місяць з 26,69 грн до 27,69 грн (+3,74%). Офіційний курс європейської валюти підскочив за цей час з 29,95 грн до 32,55 грн (+8,67%). Приблизно таку ж динаміку показали за місяць курси готівкового ринку.

Більш швидкий ріст євро був пов’язаний з помітним зростанням євро до долара на світовому валютному ринку. За місяць валютна пара євро-долар виросла з 1,122 до 1,175 (+4,75%). При цьому в кінці липня пара досягала позначки 1,19 — це максимум з травня 2018 року».

Експерт каже, що липневе падіння гривні пов’язане з перестановками в НБУ:

«Після зміни керівництва НБУ виникли побоювання різкого пом’якшення монетарної політики, штучного ослаблення гривні до комфортного для Мінфіну курсу 30 грн за долар, і втрати Нацбанком своєї незалежності. В результаті в 20-х числах липня курс долара на міжбанку впритул наблизився до позначки 27,9 грн, а продаж на готівковому ринку перевищила 28 грн.

Проте потім пішов ряд заяв про те, що НБУ націлений виконувати поточну програму з МВФ, налаштований на збереження своєї незалежності і збереже режим таргетування інфляції і ринкове курсоутворення. На підтвердження своїх намірів на засіданні 24 липня НБУ зберіг облікову ставку на рівні 6% річних і заявив, що не планує знижувати її в найближчі два роки. У відповідь на це гривня до кінця місяця трохи відновилася з локальних мінімумів.

Якщо нова команда НБУ буде і далі підтверджувати справами декларовану прихильність зваженої грошової політики, то серпень для гривні пройде без потрясінь. Долар протягом місяця буде торгуватися в діапазоні 27,1−28,2 грн, євро — в діапазоні 31,9−33,2. Втім, курс євро менш передбачуваний і може вийти за зазначені межі у випадку сильних коливань валютної пари євро-долар на світовому ринку».

Нагадаємо, згідно з проектом постанови «Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2021 — 2023 роки», курс долара протягом 2021 року в середньому составит 29,1 гривень за долар.

 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...