В які країни можуть полетіти на відпочинок українці і коли розблокують безвиз

В які країни можуть полетіти на відпочинок українці і коли розблокують безвиз
Автор Марія Петренко в Новини

Поки в Україні буде спостерігатися тенденція до збільшення числа хворих COVID-19, нам не варто розраховувати на подорожі по Європі.

Таку заяву у коментарі Сьогодні сделала виконавчий директор «Європи без бар’єрів» Ірина Сушко.

Loading...

Як раніше повідомляло Zavtra, в кінці липня Європейський Союз обновил список країн, громадяни яких зможуть вільно відвідувати територію Співдружності — Україна не потрапила в список «зеленої зони», відповідно, наші громадяни не зможуть вільно подорожувати в ЄС, як мінімум, найближчі два тижні.

Напередодні в Міністерстві охорони здоров’я України обнародовали повний список країн «зеленої» і «червоної» зони. Україна знаходиться в «червоній» зоні. В «зеленій» зоні знаходяться такі популярні туристичні напрямки, як: Турція, Єгипет, Чехія, Греція, Польща, Хорватія, Італія, Швейцарія, Австрія, Кіпр, Словенія, Словаччина, Угорщина, Грузія.

Але варто звернути увагу на те, що деколи для осіб, які приїхали з країн «червоної» зони (Україна), обов’язкова 14-денна обсервація або самоізоляція. Вийти з режиму самоізоляції можна, зробивши ПЛР-тест на COVID-19 і отримавши негативний результат.

У свою чергу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба каже, що зараз для українців вже відкриті 38 країн.

Багато хто з них при в’їзді вимагають мати при собі негативний тест на COVID-19 і страховку на випадок зараження, щоб покрити лікування.

Одночасно з цим потрібно стежити і за списком країн «червоної» і «зеленого» зон для України. Наприклад, Болгарія (в ЄС, але не в Шенгені) відкрила свої кордони українцям, не вимагає при в’їзді ні страховки, ні негативного тесту. Але при цьому для України вона знаходиться в «червоної» зоні, тому по поверненню в Україну потрібно піти на обов’язкову 14-денну обсервацію під контролем програми «Дій.Вдома», або отримати негативний результат ПЛР-тесту.

Як відомо, кожні два тижні Брюссель переглядає список країн, які підпадають під критерії ЄС для відновлення подорожей. На сьогоднішній день в цьому переліку лише 11 країн: Австралія, Канада, Грузія, Японія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай. Для Китаю Євросоюз відкриє кордони тільки після аналогічних дій з боку Пекіна.

Критерії для «зелених» країн:

  • число нових випадків за останні 2 тижні повинно наближатися до середнього показника по ЄС (на сьогодні це 26,6 осіб на 100 тис. населення, в Україні зараз – 33,02);
  • стабільний або низхідний тренд нових випадків зараження порівняно з показниками попередніх двох тижнів;
  • кількість тестів, відстеження контактів інфікованих, локалізація, лікування і звітність, достовірність інформації.

В матеріалі Сьогодні говориться, що до виконання Україною цих трьох критеріїв у Брюсселя найбільше запитань. За словами експертів, ЄС не довіряє нашою статистикою і постійно вказує на недостатню кількість проведених тестів.

Віце-прем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина вважає, що про більш активному діалозі з ЄС щодо відкриття кордонів для українців можна буде говорити з вересня.

«Світ не може існувати закритим. Думаю, будуть запропоновані певні правила, з’явиться більше фільтрів і різноманітних попередніх перевірок. Які це будуть заходи, які б влаштували ЄС, важко сказати. Але з того, що публікувалося раніше Єврокомісією, зрозуміло, що це буде певний набір медичних та безпекових заходів контролю. Зараз ЄС буде всіляко зацікавлений активно просувати саме по лінії сезонної трудової міграції. Адже колосального запиту на туризм з боку України немає. Хоч українці і подорожують до ЄС за безвизу, ми знаємо дані і вони не значні, щоб казати, що ЄС живе за рахунок українського туризму», – резюмувала виконавчий директор «Європи без бар’єрів» Ірина Сушко.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...