Головний конкурент Лукашенка на виборах у Білорусі заявила про погрози з «українського номеру»

Головний конкурент Лукашенка на виборах у Білорусі заявила про погрози з «українського номеру»
Автор Марія Петренко в Новини

Світлана Тихановская — кандидат у президенти від опозиції і головна суперниця Олександра Лукашенка на виборах президента в Білорусі — заявила про погрози.

Тихановскую цитує «Даний час«. Опонент Лукашенка каже, що невідомі телефонували з українського номери і погрожували посадити і забрати дітей:

Loading...

«Це був дзвінок з українського номери: «Просили передати: якщо ви зараз не зупинитеся, краще зупиніться, інакше є достовірна інформація, що вас посадять у в’язницю, а дітей заберуть в дитбудинок». Ну це таке, знаєте, було так низько і підло. Я ніколи з цим не стикалася і як мама, звичайно, дуже запанікувала. І вирішила: «Ну куди це мої діти, і я повинна їх захищати». І я на той момент вже відчувала величезну відповідальність за людей, які повірили Сергію, у нього, потім в мене повірили. Але ні одна мама не пожертвує своїми дітьми заради кого б там не було».

У підсумку, як відомо, Світлана Тихановская продовжила збір підписів, адже не бачила «об’єктивних причин саджати її до в’язниці або забирати дітей в дитбудинок немає».

«Це був один аргумент на користь того, що мені варто йти далі. І другий аргумент був – ми тоді були в поїздці по здачі підписів, – що ми все-таки підписи повинні здати, тому що люди стояли, люди збирали. І там ми подивимося: ми зберемо ці 100 тисяч, не зберемо. Тому що перешкод до цього було дуже багато: і затримання наших членів ініціативної групи, і міг бути ризик неприйняття цих підписів, як потім сталося у Цепкало (засновник Парку високих технологій та незареєстрований кандидат у президенти Валерій Цепкало покинув Білорусь, побоюючись арешту – НВ). Тобто факторів могло бути багато, але це мій обов’язок – здати ці підписи, зробити все, що від мене залежало на той момент», — говорить Тихановская.

Нагадаємо, вибори в Білорусі відбудуться 9 серпня. ЦВК зареєструвала кандидатами в президенти чинного главу держави Олександра Лукашенка, екс-депутата Ганну Канопацкую, голову партії БСДГ Сергія Черечня, співголови об’єднання «Говори правду» Андрія Дмитрієва і дружину затриманого блогера Сергія Тихановского — Світлану Тихановскую.

Напередодні вибором ситуація в країні загострюється, не перший день в Білорусі проходять масові протести. При цьому Лукашенко явно не збирається залишати свій пост. Більше того, він активно готується до оборони, наприклад, ЗМІ повідомляють, що Міноборони Білорусі оголосило збори військовозобов’язаних у Вітебській області (межує з Росією). Почнуться вони якраз після виборів, 11 серпня. У Міноборони Білорусі кажуть, що проходять планові заходи у військкоматах.

тим часом у Білорусі вже почалося дострокове голосування на виборах президента, яке триватиме до 8 серпня.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...