В Україні розповіли про план економічного розвитку Донбасу

В Україні розповіли про план економічного розвитку Донбасу
Автор Марія Петренко в Новини

Влади розробляють економічну стратегію для Донбасу — основну увагу приділяють розвитку частин Донецької і Луганської областей, їх «особливому статусу».

Про підготовку дорожньої карти розповів віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, заступник голови делегації України в Мінську Олексій Резніков в колонці для Atlantic Council.

Loading...

«Основна увага приділяється розвитку частин Донецької і Луганської областей, які в даний час знаходяться під контролем України. Цей підхід, можливо, найкраще описати як український підхід до поняття «особливий статус» для регіону з метою трансформації інвестиційного клімату та реалізації нової економічної моделі на регіональному рівні», — цитує міністра Корреспондент.

Рєзников вважає, що дана ініціатива повинна бути впроваджена у підконтрольних районах Донбасу, а потім і в непідконтрольних після їх звільнення.

Резніков стверджує, що інвестори в сучасному світі працюють і в гарячих точках, і він провів десятки бесід з іноземними дипломатами, представниками міжнародного бізнесу та українськими інвесторами, яких набагато більше турбує стан української системи правосуддя, ніж близькість до лінії фронту.

«Наша мета – створити особливий інвестиційний режим в контрольованій Україною частини Донбасу. Ми розглядаємо поширення правил міжнародного комерційного арбітражу на регіон як невід’ємну частину цих планів. Крім того, українська держава має взяти на себе хоча б частину страхового тягаря від тих політичних і військових ризиків, які інвесторам складно передбачити. Щоб зробити цей підхід стійким, ми передбачаємо цільовий фонд для заохочення і сприяння інвестиціям, і не будемо покладатися на допомогу донорів», — розповів він.

Дорожню карту економічного розвитку Донбасу планують представити у вересні:

«Потім потрібно близько шести місяців, щоб підготувати необхідні розрахунки. Це потребує експертного участі. В ідеалі цей внесок повинен виходити безпосередньо від потенційних інвесторів».

За словами Рєзнікова, дана стратегія – це «не питання полегшення кризи на Донбасі, а прагнення створити передову і інноваційну економічну зону, яка може справити позитивний вплив на всю Європу».

Прем’єр вважає, що в умовах коронакризиса Україна ідеально підходить для диверсифікації виробництв за межами Китаю і наявності високоякісних виробничих потужностей ближче до країн ЄС, а регіон Донбасу володіє багатьма специфічними характеристиками, необхідними для того, щоб грати провідну роль у цьому процесі

Віце-прем’єр України провів аналогію, що європейські інвестиції можуть створити «нову еру можливостей росту» на Донбасі, як колись вони перетворили цей регіон в один з промислових двигунів континенту в дев’ятнадцятому столітті.

Він упевнений, що вже безглуздо говорити просто про «відновлення регіону», а замість цього слід зосередитися на створенні нової економіки.

«Відновлений і оновлений Донбас може стати центром нових підходів до виробництва. Трагедія війни перетворила промислові центри України в руїни, але це спустошення також створює простір для сміливих інновацій і оригінального мислення, які не завжди можливі у більш розвинених економічних умовах», — вважає він.

Напередодні Леонід Кравчук, який став новим главою делегації України на переговорах у Мінську, заявил, що Україні не буде відмовлятися від формули Штаймайера, проте існують деякі труднощі з її имплементцией.

Також повідомлялося про те, що в роботі ТКГ по врегулюванню ситуації на Донбасі буде брати участь колишній прем’єр-міністр України Вітольд Фокин.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...