Банді Куфтирєва перекрили доступ до дерибану медицини з великим бюджетним фінансуванням і закупівлями, — ЗМІ

Банді Куфтирєва перекрили доступ до дерибану медицини з великим бюджетним фінансуванням і закупівлями, — ЗМІ
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Рейдер Павло Куфтирєв націлився на фармринок і лобіював призначення Костянтина Яринича на посаду голови Національної служби здоров’я. Про це повідомив Антикор.

Loading...

«Для організації схеми збуту ліків населенню йому (Куфтирєву — ред.) потрібен спільник з повноваженнями. Для цього саме Куфтирєв лобіював призначення Яринича на посаду керівника Національної служби здоров’я України. Куфтирєв особисто возив його з собою і «презентував» різних впливових персон як проект, який треба підтримати, в тому числі і фінансово», — йдеться в матеріалі.

Костянтин Яринич був депутатом від Блоку Петра Порошенка у Верховній Раді минулого скликання. Швидко здобув славу «наглядача» за медициною, фігурував в антикорупційних розслідуваннях. «Яринич зі своєї сторони використовує Куфтирєва в якості технічної підтримки, збору рекомендаційних підписів і так далі», — пише Антикор.

За даними видання, його призначення «збила» близька до ексміністру охорони здоров’я Уляні Супрун діюча в.о. голови Національної служби здоров’я Оксана Мовчан, незважаючи на те, що кандидатуру Яринича підтримав діючий міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Саме це послужило приводом для атаки на Супрун з боку Куфтирєва і самого Яринича. «Банді рейдерів перекрили доступ до дерибану медицини з великим бюджетним фінансуванням і закупівлями, принаймні поки що», — йдеться в матеріалі.

В якості «політичного даху» Куфтирєв використовує ОПЗЖ, зокрема нардепа Суто Мамояна, у якого офіційно числиться помічником: «ОПЗЖ для Куфтирєва — план «Б». Він діє на перспективу і розкладає яйця в різні кошики. Для більшої стійкості контакту з фракцією Медведчука, він намагається ні на крок не відходити від нардепа Мамояна, переконує в перспективності пропонованих для спільного просування рейдерських проектів».

Близькість ОПЗЖ також побічно підтверджує тиск, яке Куфтирєв надає на Миколаївський глиноземний завод на догоду Льовочкіна і на шкоду іміджевих інтересів Коломойського.

Павло Куфтирєв — фігурант журналістського розслідування Bihus.info про діяльність скандального ресторану «Велюр» в період карантину. Тут він зустрічався з батьком тендерної мафії» Антоном Яценком, співробітником контррозвідки СБУ Євгеном Ситником та іншими. До того Куфтирєв «прославився» серією рейдерських захоплень. Зокрема, його прізвище фігурувало у спробах захоплення фармзавода «Дарниця», БРСМНафти, Київської фабрики технічних паперів, Украгрожилбитстрой, комплексу Агромарс (ТМ «Гаврилівські курчата») і тд. У Верховній Раді різних скликань працював помічником нардепів від СДПУо, Партії Регіонів, БПП. Є чинним помічником депутата від Слуги народу Олександра Мережка, а також радником голови СБУ Івана Баканова.

Нагадаємо, 23 червня біля будинку Уляни Супрун невідомий вийшов з «мерседеса», намагався залякати і сфотографувати ексміністра. За кермом перебував Куфтирєв, на пасажирському сидінні — Яринич. «Мерседес» зареєстрований на нардепа Суто Мамояна.

Джерело: Народна Правда
загрузка...