Як виглядає Бейрут після вибуху з космосу: шокуючий знімок

Як виглядає Бейрут після вибуху з космосу: шокуючий знімок
Автор Марія Петренко в Новини

4 серпня в районі порту Бейрута пролунали кілька потужних взрывов. Вже відомо про 113 загиблих, понад 4 000 отримали поранення. Вибухова хвиля зруйнувала порт і пошкодила будинки, розташовані в радіусі 2 км Бейрут зараз оголошений зоною лиха, у столиці Лівану на 2 тижні ввели режим надзвичайного стану.

Як повідомляло Zavtra, прем’єр-міністр Лівану Хассан Дияб вже назвав попередню причину трагедії в порту Бейрута — це вибух селітри під час зварювальних робіт. Аналогічну версію озвучил і президент Лівану Мішель Аун. Він говорив, що на складі в порту зберігалося 2750 тонн нітрату амонію (аміачна селітра) — речовина використовується в тому числі для підривних робіт. Аун скаржився, що речовина зберігалося в порту 6 років без дотримання необхідних заходів безпеки.

Loading...

Робітники чинили двері на складі. У якийсь момент в ангар, де зберігалася селітра, потрапила іскра. З-за неї нібито і спалахнули вибухові речовини, а слідом здетонувала селітра.

Губернатор Бейрута Марван Аббуд вже сравнил трапилося з атомним бомбардуванням Хіросіми і Нагасакі.

Ірина Карапата — студентка ліванського університету «Каслик» з України поделилась страхіттями пережитого. Ірина каже, що в момент вибуху знаходилася в 5 кілометрах від епіцентру. Її першою думкою було те, що місто стало жертвою повітряної атаки з боку Ізраїлю.

В Бейруті після вибуху в порту затонув круїзний лайнер Orient Queen. Лайнер, довжиною 121 метр, водотоннажністю 7,4 тисячі тонн, 1989 року побудови, належить ліванської Abou Merhi Group.

Роскосмос показав наслідки вибуху в Бейруті з космосу. Фотографія отримана з супутника дистанційного зондування Землі «Канопус-В».

Як виглядає Бейрут після вибуху з космосу: шокуючий знімок

Джерело: Народна Правда
загрузка...