Арешт ПВК «Вагнер» в Білорусі: у Росії заявили, що найманців послала Україна

Арешт ПВК «Вагнер» в Білорусі: у Росії заявили, що найманців послала Україна
Автор Марія Петренко в Новини

У Кремлі намагаються викрутитися з ситуації з затриманням найманців ПВК «Вагнера» в Білорусі, звинувачуючи у всьому Україну. Пропагандисти активно просувають версію про те, що Україна намагається таким чином посварити Росію зі своїм союзником.

Про це йдеться в одній із статей «Комсомольської правди«.

Loading...

Автор матеріалу посилається на «джерело в російських спецслужбах» і пише, що йому стали відомі «сенсаційні подробиці того, як шпигуни незалежної спробували посварити Білорусь і Росію». При цьому ніяких фактів журналіст не призводить.

КП стверджує, що найманців ПВК «Вагнера» (колишніх, — йдеться в статті) завербували для охорони нафтових об’єктів в Сирії. Найманців, серед яких були ті, хто воювали на Донбасі, обдзвонював «Сергій Петрович». Дзвонив він з віртуального номера, який неможливо відстежити.

Видання пише, що погодилися охороняти об’єкти у Сирії «ветерани Донбасу» (так КП назвала бойовиків, які воювали на боці «Л/ДНР»). Одним з них був Артем Міляєв («Шаман»).

Пропагандисти стверджують, що в Мінськ повинні були відправиться 4 загону (24 липня, 26 липня, 4 серпня та 6 серпня), і що цікаво, в першому були «переважно люди, що мали раніше українське громадянство і повоевавшие на Донбасі».

Квитки бойовикам, за інформацією російського видання, купували дві українські фірми (львівська та київська).

Що цікаво, навіть тут немає жодних доказів цього твердження, адже найманці знищили квитки: «Порвавши квитки, росіяни тим самим знищували важливі докази, ниточка від яких призвела б до Львова і Києва, куди-небудь до будівлі СБУ».

Раніше повідомлялося про те, що Білорусь після затримання 32 бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнер» істотно посилила свої кордони.

Напередодні президент України Володимир Зеленський попросил главу Білорусі Олександра Лукашенка видати затриманих членів ПВК «Вагнера».

Президент Білорусі Олександр Лукашенко запросив до Мінська генеральних прокурорів України і Росії у справі затриманих бойовиків ПВК «Вагнер».

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...