До Землі наблизився астероїд розміром з футбольне поле: чи є небезпека зіткнення

До Землі наблизився астероїд розміром з футбольне поле: чи є небезпека зіткнення
Автор Марія Петренко в Новини

Потенційно небезпечний астероїд 2009 PQ1 наблизився до Землі на відстань 13,2 млн км 5 серпня. Вчені заявляють, що поки об’єкт не несе небезпеки Землі і наступного разу він підлетить до блакитній планеті тільки в 2137 році — наскільки небезпечним виявиться це подія через століття, невідомо.

За попередніми оцінками, розміри астероїда 2009 PQ1 порівнянні з футбольним полем, пишуть Известия.

Loading...

Поясним габарити астероїдів оцінюються по блиску, який характеризується кількістю відбитого світла.

«Астероїди ми рулеткою не міряють, а оцінюємо їх габарити по блиску, який характеризується кількістю відбитого світла. При цьому дані показники можуть змінюватись з урахуванням специфічності форми та складу небесного тіла. Тому в якості розміру ми отримуємо не точну цифру, а лише діапазон величин», — розповідає вчений секретар експертної групи Сергій Нароенков.

Зараз астероїд 2009 PQ1 — об’єкт для досліджень, які можуть дати нову інформацію про розвиток Сонячної системи.

Астероїд 2009 PQ1 був відкритий в 2009 році. Згідно з оцінками NASA, його діаметр може становити від 84 до 190 м, що порівнянно з футбольним полем. Це на порядок більше, ніж габарити знаменитого челябінського метеорита (його діаметр оцінюється в 19,8 м), який впав на Землю 15 лютого 2013 року, викликавши великі руйнування.

«Фахівці приділяють велику увагу проблемі потенційно небезпечних астероїдів, завдяки чому у нас є такий інструмент, як система моніторингу космічних загроз, — розповів провідний науковий співробітник Державного астрономічного інституту їм. П. К. Штернберга МДУ їм. М. В. Ломоносова Сергій Попов. — При цьому учених в першу чергу цікавить ймовірність зіткнення небесного тіла з Землею, яка відображається в його класифікації за шкалою астероїдної небезпеки».

За словами експерта, орбіту астероїда починають розраховувати одразу після його виявлення. Проте початкові дані часто недостатньо точні, і в зв’язку з невизначеністю траєкторії об’єкт можуть порахувати потенційно небезпечним для нашої планети. Потім по мірі його наближення до Землі уточнюють інформацію і, як правило, виключають небезпеку зіткнення.

Цікаво, що в даний час немає жодного небесного об’єкта, який після детально точних розрахунків продовжує вважатися несе серйозну загрозу для нашої планети. Зазначимо, потенційно небезпечними вчені вважають астероїдів, які наближаються до Землі на відстань 0,05 астрономічних одиниць, або 7,5 млн км.

У NASA оголосили про наступної голосної місії — висадки екіпажу на Місяці в 2024 році.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...