Магнітні бурі у серпні: як пережити несприятливі дні

Магнітні бурі у серпні: як пережити несприятливі дні
Автор Марія Петренко в Новини

Сонце як джерело енергії впливає на людський організм значний вплив. Так званий Сонячний вітер здатний створювати на Землі магнітну нестабільність, яка викликає зміни в’язкості крові. У зв’язку з цим фізики систематично дають прогноз магнітних бур на кожен місяць.

Своїм прогнозом діляться та в Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця, пише Zavtra.

Loading...

Фахівці відзначають, що перший великий сплеск активності в новому 25-му циклі завершився на Сонці. Пік сонячних спалахів припав на 29 травня, коли підряд з інтервалом близько 3.5 годин сталося дві великі спалахи з рівнем, близьким до М1, а потім ще 2 спалахи з потужністю близько С1. Сумарний індекс спалахової активності досяг в максимумі 4.4 за 10-бальною шкалою, що відповідає верхній частині жовтого рівня шкали спалахів.

«Счктчик сонячних спалахів нового циклу запущений, і в даний час налічує одну спалах класу М з балом М1.1, є поки найбільшої у циклі, і два спалахи наступного класу З … У час попереднього сонячного мінімуму, що припав на 2008-2009 рік, Сонце після виходу зі сплячки 5 липня 2009 року, коли була проведена перша пара спалахів, пішло на спочинок на 2.5 місяця до 25 вересня. Від того, наскільки заспокоїться наша зірка зараз, можна буде попередньо судити, наскільки сценарій нового циклу буде схожий на попередній. Можна помітити, втім, що в попередньому циклі на формування першого спалаху класу M сонце пішло майже півроку — перше таку подію було зареєстровано лише в кінці січня 2010 року. На цей раз Сонце почало цикл відразу зі спалаху рівня М. Що це значить, і означає щось взагалі, сказати поки важко. Характеризуючи ситуацію на Сонці, можна помітити, що ще одна (щоправда, вкрай слабка) активна область спостерігається зараз також в південній півкулі Сонця. Так як, згідно з фізики Сонця, магнітні поля північніше і південніше екватора формуються незалежно один від одного, це говорить про те, що новий цикл запустився в обох півкулях, як мінімум з точки зору числа активних областей. З точки спалахів, північ Сонця поки що виграє у півдня з рахунком 3:0», — йдеться в матеріалі Лабораторії.

Магнітні бурі у серпні — прогноз

Згідно з даними Лабораторії, ситуація буде спокійною (але прогноз ще буде змінюватися — відстежити)

Магнітні бурі у серпні: як пережити несприятливі дні Магнітні бурі у серпні: як пережити несприятливі дні

Магнітні бурі — здоров’я

Джерело: Азбука здоров’я

Зазначимо, вчені кажуть, що Сонце як джерело енергії впливає на людський організм значний вплив. «Сонячний вітер» здатний створювати на Землі магнітну нестабільність, яка викликає зміни в’язкості крові. У свою чергу в’язкість впливає на швидкість течії крові і на газообмін. Все це призводить до погіршення стану людей, що мають проблеми з серцево-судинною системою або з судинами в цілому (вегето-судинна дистонія).

Хто може відчувати вплив магнітних бур

Від впливу магнітних бур потерпають люди, які мають ССЗ (серцево-судинні захворювання), ВСД (вегето-судинну дистонію), а також різні психічні захворювання. Крім цього, часто під вплив магнітних бур потрапляють особи, які страждають хронічними захворюваннями (особливо, якщо вони пов’язані з дихальною системою або опорно-руховим апаратом). Найболючіше такий вплив відбивається на дітей і літніх людей.

Зміна в’язкості крові збільшує схильність до утворення в ній згустків. Погіршується газообмін. У свою чергу це веде до гіпоксії. Організм переживає стрес, відповідно збільшується викид в кров гормонів стресу (адреналін). Одночасно під час стрибків магнітного поля Землі в організмі людини зменшується вироблення гормону мелатоніну, який покликаний впливати на стійкість організму до стресів — потужний внутрішній адаптоген і антиоксидант.

В результаті цього виникають скачки кров’яного тиску. Це призводить до поступово наростаючою головного болю. Гіпоксія починає проявлятися утрудненим диханням. Недолік кисню в крові (гіпоксемія) запускає цілий ряд негативних відчуттів, а саме больові відчуття в області серця, дискомфорт в області грудей, тяжкість, запаморочення, потемніння в очах. Все це збільшує стрес, який переживає організм.

Магнітні бурі — як полегшити самопочуття

Рекомендації:

  1. Знизьте інтенсивність фізичних навантажень. Не робіть різких рухів (особливо тих, які пов’язані з розпрямленням або згином), так як це створює колосальний перепад тиску і може в лічені секунди погіршити самопочуття. Рухайтеся спокійно і плавно, вибирайте ходьбу з помірною швидкістю.
  2. Не зайвим буде взяти рослинні препарати, що поліпшують емоційне напруження (валеріана, пустирник, півонія в настоянках або таблетках, або седативні збори).
  3. Виключіть з раціону всі продукти, які можуть затримувати рідину в організмі (соління, копченості, соуси, гострі приправи і ін). Одночасно потрібно збільшити споживання «антиоксидантних» продуктів (наприклад, зеленого чаю) і рідини (простої води до 1,5-2 л). Це допоможе зменшити в’язкість крові.
  4. Бажано в цей період більше перебувати на свіжому повітрі і частіше провітрювати приміщення, в якому ви перебуваєте. Потрібно обмежити поїздки в транспорті, особливо в підземному. Не варто довго перебувати в сидячому положенні.
  5. Глибоке і повне дихання при дихальній гімнастиці допоможе наситити кров киснем та подолати зростаюче почуття фізичної і емоційної напруги під час магнітних бур, а також зменшити головний біль.
  6. У найважчі години (пік магнітної бурі) краще поспати, так як сон нейтралізує геомагнітне вплив на організм.

 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...