Пенсії в Україні підвищать у 2021 році: як зміняться виплати

Пенсії в Україні підвищать у 2021 році: як зміняться виплати
Автор Марія Петренко в Новини

У Мінсоцполітики оголосили про підготовку програми підвищення пенсій на 2021 рік.

Як заявила міністр соціальної політики України Марина Лазебна, програма буде представлена громадськості вже в серпні.

Loading...

«В цьому році, якщо у нас буде встановлена мінімальна заробітна плата на рівні 5000 гривень, то мінімальна пенсія для осіб старше 65 років (чоловіків, у яких 35 років стажу, а у жінок 30 років стажу) має бути 40% мінімальної заробітної плати. Якщо у людини є цей вік і стаж, то вже буде пенсія 2000 гривень», – пояснила міністр.

За її словами, у грудні 2020 року, у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму планується підвищення пенсій для осіб, які втратили працездатність.

«На наступний рік Мінсоцполітики планує програму підвищення пенсій. Там буде і індексація, і підвищення мінімальних гарантій у зв’язку зі зростанням мінімальної зарплати, і в зв’язку з істотним зростанням прожиткового мінімуму. Я думаю, що через місяць ми зможемо показати цю програму на 2021 рік», – підсумувала Лазебна.

Згідно з результатами підвищення пенсій у квітні і травні середній розмір у липні 2020 року складає 3400 гривень. Таким чином, у порівнянні з минулим роком, пенсія зросла на 13%.

Як ми вже розповідали, пенсіонери в Україні отримують досить мізерні соціальні виплати, але є три способи, які допоможуть людям отримувати більше коштів у старості.

Також стало відомо, що вимоги до пенсійного стажу в наступному році змінять — щоб вийти на пенсію в 2021 році в 60 років потрібно буде мати повних 28 років стажу.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...