У Бейруті після вибуху спалахнули антиурядові протести — відео

У Бейруті після вибуху спалахнули антиурядові протести — відео
Автор Марія Петренко в Новини

Бейруте, де 4 серпня прогримів потужний вибух в ангарі з селітрою, спалахнули антиурядові протести. Протестуючий натовп, застосовуючи сльозогінний газ, розганяли правоохоронці.

BBC пише, що перші протестні настрої у жителів Бейрута проявилися, коли в місто приїхав президент Франції Еммануель Макрон. Його візит супроводжували незадоволені діями ліванської влади люди. Увечері протестні настрої посилилися і переросли в зіткнення з поліцією.

Loading...

Люди звинувачують владу в халатності, яка призвела до вибуху, який в свою чергу зруйнував цілі квартали і залишив людей без житла.

Протестувальники прийшли на вулицю, що веде до парламенту країни. Вони вигукували антиурядові гасла і кидали каміння в поліцію. Під час зіткнень правоохоронці застосували сльозогінний газ.

4 серпня в районі порту Бейрута пролунали кілька потужних взрывов. Вже відомо про 157 загиблих, більше 5 000 отримали поранення. Вибухова хвиля зруйнувала порт і пошкодила будинки, розташовані в радіусі 2 км Прем’єр-міністр Лівану Хассан Дияб вже назвав попередню причину трагедії в порту Бейрута — це вибух селітри під час зварювальних робіт. Аналогічну версію озвучил і президент Лівану Мішель Аун. Він говорив, що на складі в порту зберігалося 2750 тонн нітрату амонію (аміачна селітра) — речовина використовується в тому числі для підривних робіт. Аун скаржився, що речовина зберігалося в порту 6 років без дотримання необхідних заходів безпеки.

Робітники чинили двері на складі. У якийсь момент в ангар, де зберігалася селітра, потрапила іскра. З-за неї нібито і спалахнули вибухові речовини, а слідом здетонувала селітра.

 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...