Лікарні переповнені, лікарі втомилися: медик дав прогноз тривалості епідемії COVID-19 в Україні

Лікарні переповнені, лікарі втомилися: медик дав прогноз тривалості епідемії COVID-19 в Україні
Автор Марія Петренко в Новини

COVID-19швидше за все, перехворіє більшість людей, незважаючи на це український лікар закликає людей не ігнорувати заходи безпеки, адже «лікарні, приймають пацієнтів з коронавірусом, переповнені, а лікарі втомилися і хворіють».

Відповідний пост у себе в Facebook опублікував лікар львівського медичного центру, медичний експерт Тарас Жиравецький.

Loading...

Медик підкреслює, що фахівці не придумали профілактики, карантин не зупинив вірус, а вакцина від COVID-19, ймовірно, не буде швидко впроваджена. Вважається, що лікування дітей і підлітків від COVID-19 є більш простим (ускладнень значно менше), але для тих, кому «за 30», є ризик опинитися в лікарні.

«Симптомів багато, але висока температура, біль у м’язах, біль у горлі, зникнення нюху, кашель є найбільш частими. Комп’ютерна томографія дуже допомагає для діагностики, на відміну від рентгена. У більшості пацієнтів ураження легень по типу «матового скла». Для лікування ми використовуємо антибіотики, противірусні, жарознижуючі, стероїдні гормони, а в крайньому випадку биолоджики», – додав Жиравецький.

Він також зазначив, що до цих пір самим швидким і вірогідним лабораторним методом діагностики COVID-19 є ПЛР-тест, а ІФА-тести спрацьовують тільки з сьомого дня захворювання. Крім цього, антитіла до коронавирусу у багатьох перехворіли не зникають протягом декількох місяців.

«Тривалість пандемії досі невідома, прогноз мінімум півроку, хоча, можливо, і рік», – підкреслив медик.

Окремо Жиравецький звернув увагу і на те, що ПЛР-тест буде позитивним до 15-16 дня від початку захворювання у багатьох пацієнтів, навіть при відсутності симптомів хвороби. Крім того, є ті, кому знадобитися реабілітація після COVID-19.

Лікарні переповнені, лікарі втомилися: медик дав прогноз тривалості епідемії COVID-19 в Україні

Нагадаємо, в Україні за минулу добу, 9 серпня, COVID-19 подтвердили у 1008 осіб. Всього в Україні зареєстровано 81 тисяч 957 випадків COVID-19. Одужали — 44 359 (+387 за минулу добу). Померли — 1922 (+25 за минулу добу).

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...