Білорусь і Росія звинуватила Україну у протестах проти Лукашенка

Білорусь і Росія звинуватила Україну у протестах проти Лукашенка
Автор Марія Петренко в Новини

Пропагандистська машина Беларуси і Росії на повну потужність включилася у зв’язку з протестами в Мінську. Прихильники Олександра Лукашенка активно просувають ідею про те, що у масових протестах у столиці Білорусі замішана Україна і США.

наприклад, на сайті Белтелерадіокомпанії кажуть, що в Мінську відпрацьовували український сценарій 2013-2014 років:

Loading...

«Одна з цілей, яку намітили інтернет-куратори, – захоплення адміністративних будівель. Натовп була спрямована до УВС Мінської області і збиралася йти на штурм. До речі, цей прийом був відпрацьований більше п’яти років тому на заході України. Там протестувальникам вдалося роззброїти місцеві РУВС у Львові, Тернополі та Івано-Франківську. Де цей арсенал, досі невідомо».

Також стверджується, що на масових акціях повинні були використовувати «імпортний людський ресурс» — з України. Нібито «революціонери» були затримані в Національному аеропорту Білорусі і відправлені назад в Україну. Про якому рейсі мова, невідомо.

А в Росії сенатор Олег Мельниченко заявив, що продовжуються в Мінську та інших білоруських містах акції протесту зрежисовані західними країнами, в тому числі США: «Всі ці заворушення в Мінську викликані технологіями, які застосовують наші зарубіжні колеги для розхитування внутрішньополітичної ситуації в Білорусі. Без США, в тому числі, тут не обійшлося, звичайно».

Крім того, російські ЗМІ цитують заступника голови комітету Держдуми у справах СНД Тайсаева, який також заявив, що для Білорусі готували майдан за сценарієм України.

Як повідомлялося раніше, вибори в Білорусі, на яких офіційно переміг чинний президент Олександр Лукашенко, обернулися не тільки масовими протестами, але і страйками. Одним з перших 11 серпня оголосив страйк Мінський електротехнічний завод ім. Козлова.

Також повідомлялося про те, що кандидат у президенти Білорусі Світлана Тихановская поїхала в Литву.

Джерело: Народна Правда
загрузка...