Грошей не буде: чому українці не побачать пенсії по 4 тисячі гривень

Пенсійний фонд залишається дефіцитним.

Грошей не буде: чому українці не побачать пенсії по 4 тисячі гривень
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Нещодавно, уряд анонсував підвищення мінімального прожиткового мінімуму для населення та як наслідок, збільшення розміру пенсій у двічі. Однак, пенсії по 4 тисячі гривень українці не побачать.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Апостроф».

У проекті Державного бюджету на 2020 рік збільшення прожиткового мінімуму передбачено, у найбільшій величині, до 2118 гривень. В той же час, мається вказівка щодо вжиття заходів до збільшення його до 4251 грн.

З яких ресурсів відбудеться дане підвищення в умовах дефіцитного бюджету не пояснюється, так само і як, наповнити Пенсійний фонд, у якого гостра нестача фінансування навіть на той розмір пенсій який є сьогодні.

У той же час, якщо не говорити про зростання пенсій і зарплат українців, все одно від прожиткового мінімуму будуть залежати всі виплати, які доведеться збільшувати.

У зв’язку з чим виникає найголовніше питання: де взяти гроші на всі ці виплати?

Дане питання виникає не лише пересічних громадян, а й у влади.

Представник Кабінету міністрів в парламенті Ірина Верещук відзначає, що спершу треба знайти для цього гроші і реально побачити їх в бюджеті.

Аналітик інвестиційної компанії «Альпари» Максим Пархоменко вважає, що гроші можуть з’явитися при рефінансуванні держборгу.

“Пенсійний фонд залишається дефіцитним, державний бюджет, згідно з проектом на наступний рік, фінансує його на 172,5 мільярда гривень (в 2019 році фінансування дефіциту Пенсійного фонду з держбюджету становить 167,5 мільярда гривень, – ред.), при тому, що в цьому році мінімальна пенсія становить близько 1700 гривень, і, якщо вона виросте до 3000 гривень, то дефіцит Пенсійного фонду подвоїться “, – говорить Тарас Козак. – А таких грошей немає, і немає звідки їх взяти – ми не може брати такі кошти в кредит, щоб їх проїдати на пенсії. Тому, думаю, таких цифр, як 4000 гривень прожиткового мінімуму (в бюджеті-2020) ми не побачимо “.

З огляду на це, пенсій у 4 тисячі гривень у найближчому майбутньому чекати не слід.

Нагадаємо, в Україні кілька разів підвищать пенсії. Перше підвищення пенсій очікується з 1 грудня, а друге – у березні 2020 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...