Названий ефективний спосіб знизити ризик зараження COVID-19

Названий ефективний спосіб знизити ризик зараження COVID-19
Автор Марія Петренко в Новини

Стало відомо, як максимально знизити ризик зараження коронавірусом в приміщенні.

Професор інженерної механіки Університету Колорадо в Боулдері (США) Шеллі Міллер вважає, якщо вірус потрапив у повітря всередині будівлі, можна спробувати видалити патоген з приміщень або дати доступ свіжому повітрю зовні. Про це пише The Conversation.

Loading...

Якщо всередині знаходиться кілька осіб, то оновлювати повітря в нормі слід не рідше 6 разів щогодини. Цей показник називається швидкістю повітрообміну. В комерційні будівлях повітря зазвичай подається через системи опалення, вентиляції і кондиціонування, а в житлових будинках – через відкриті вікна, двері і щілини.

У разі пандемії оновлення повітря повинно відбуватися частіше.

Так, дослідження, проведене в 2016 році, показало, що швидкість повітрообміну, рівна 9 разам у годину, допомагає зменшити поширення SARS, MERS і H1N1 в лікарні Гонконгу.

Щоб дізнатися, чи є рівень повітрообміну в приміщенні оптимальним для запобігання поширення коронавіруса, можна визначити концентрацію вуглекислого газу. На вулиці рівень двоокису вуглецю становить трохи більше 400 частин на мільйон (ppm), в добре провітрюваних приміщеннях – близько 800 частин на мільйон.

На думку Міллера, щоб не заразитися коронавірусом, концентрація повинна бути нижче 600 ppm.

Як ми вже повідомляли раніше, в Україні за добу 1 158 нових випадків COVID-19. В п’яти регіонах за день захворіло понад 100 чоловік.

А тим часом, мер столиці Віталій Кличко заявив, що якщо ситуацію з поширенням коронавіруса не вдасться взяти під контроль, чиновники повернуть строгий карантин.

Джерело: Народна Правда
загрузка...