Різдво Миколая Чудотворця: історія, молитви і прикмети свята

Різдво Миколая Чудотворця: історія, молитви і прикмети свята
Автор Марія Петренко в Новини

11 серпня православні відзначають Різдво Миколи Чудотворця. Народна назва свята — Нікола Осінній або Туманник.

Zavtra нагадує, що Різдво Миколи Чудотворця важливий церковний свято, в цей день прийнято відвідувати церковну службу.

Loading...

Різдво Миколи Чудотворця — історія свята

Згідно з переказами Миколай Угодник народився в 270 році в заможній сім’ї християн у Патарах — грецькому місті-колонії. З ранніх років він виявив бажання служити Богу, був читцем. Будучи забезпеченим, він завжди допомагав бідним, а втративши батьків і зовсім роздав свою спадщину, щоб повністю присвятити життя вірі і залишитися при храмі.

Спочатку Микола Чудотворець служив священиком у церкві, де настоятелем був його рідний дядько. Потім отримав чин єпископа в Світі. Парафіяни прийняли нового єпископа, цінували його за доброту і чуйність, лагідний і справедливий характер. Крім того, він прославився створенням чудес — молитовно врятував Світи від голоду, воскрешав моряків після катастроф, звільняв з в’язниць незаконно засуджених.

Церковний календар 2020: які свята відзначатимуть у серпні

Микола Чудотворець помер у 350-х роках і був похований при храмі Мир Лікійських. Його тіло мироточило, поруч з ним зцілялися хворі. Згодом мощі перенесли в італійське місто Барі і в зв’язку з цим встановили базиліку, де зберігається ковчег в ім’я святого. Частина мощів також зберігається в Венеції, частина залишилася в Світах.

Микола Чудотворець (Святий Миколай) популярний в народі. Йому моляться мандрівники, які страждають від голоду або хвороб, які шукають засоби до існування або покровителя-захисника, бажаючі світу, виконання бажання, встановлення добра. Вважається, що Святий Миколай-покровитель дітей (це він приносить подарунки дітям у грудні).

Різдво Миколая Чудотворця: історія, молитви і прикмети свята

Що можна і чого не можна робити 11 серпня

Можна їсти м’ясо, яйця, молочні продукти, рибу. В цей день потрібно молитовно звернутися до святителя, постаратися зайти в храм. В церкві перед ранковою службою можна замовити молебень Миколі за здравіє.

Прийнято: жертвувати гроші, одяг, віддавати борги.

В цей день не можна сваритися, лихословити, займатися пранням, прасуванням та прибиранням, давати в борг.

Прикмети 11 серпня

Якщо ранок видався туманним, то овес і ячмінь дадуть багатий урожай. Якщо туман стоїть весь день — остерігайся загибелі бджіл, така погода шкідлива для медоносних комах. Якщо другий раз зеленіє овес — осінь чекає дощова. І, навпаки, осінь буде теплою, якщо вранці 11 серпня не похолодало і не відчуваються заморозки.

Джерело: Народна Правда
загрузка...