Україна може визнати Лукашенко нелегітимним, а Тихановская просить не виходити на протести: головні новини про вибори в Білорусі

Україна може визнати Лукашенко нелегітимним, а Тихановская просить не виходити на протести: головні новини про вибори в Білорусі
Автор Марія Петренко в Новини

Україна може не визнати результати виборів у Білорусі. У Верховній Раді зареєстрували постанову про невизнання президентських виборів, якщо депутати проголосують «за», Україна визнає владу чинного президента Олександра Лукашенка нелегітимною.

Як повідомляє Zavtra, вчора фракція «Слуга народу» підготувала звернення до влади Білорусі, в якому закликала приєднатися до нього інших депутатів Верховної Ради. Автори звернення звернули увагу на масові протести проти фальсифікації результатів виборів президента Білорусі, а також просили Мінськ відповісти на питання протестувальників.

Loading...

#живеБілорусьЗаява народних депутатів України щодо подій у БілорусіМи, народні депутати України, з занепокоєнням…

Gepostet von Yevheniya Kravchuk am Sonntag, 9. August 2020

Також ЗМІ повідомляли, що депутати міжфракційного об’єднання «За демократичну Білорусь» (до нього увійшли понад двох десятків парламентаріїв з усіх фракцій, окрім «Опозиційної платформи – За життя»), закликали визнати нелегітимними вибори в Білорусі.

Депутати вважають, що на виборах були численні порушення. Крім того, не всі опозиційні претенденти мали можливість висунути свою кандидатуру на виборах. Також на виборчі дільниці не допускали міжнародних спостерігачів.

Депутати вирішили зареєструвати постанову про визнання виборів у Білорусі недемократичними. Крім того, Київ пропонують в якості переговорної майданчики між Олександром Лукашенко і опозицією.

Україна може визнати Лукашенко нелегітимним, а Тихановская просить не виходити на протести: головні новини про вибори в Білорусі

Одночасно з цим екс-кандидат у президенти Білорусі Світлана Тихановская, котра напередодні залишила Білорусь, записала відеозвернення. У ньому вона каже, що прийняла рішення виїхати до дітей: «Я прийняла дуже важке для себе рішення. Люди, бережіть себе, будь ласка: жодна життя не варте того, що зараз відбувається».

Довірена особа Тихановской Ковалькова Ольга говорила, що Світлану вивезли з країни білоруські влади. Це дозволило звільнити начальника штабу Марію Мороз: «У Світлани не було вибору. Важливо, що вона на волі й жива. Вони поїхали разом з Марією Мороз. Проте в заручниках продовжує перебувати частина команди Світлани».

Потім в мережі опублікували ще одне звернення Тихановской, де вона просить жителів Білорусі не виходити на протести і не протистояти ОМОНу. Опозиційні ЗМІ і противники Лукашенка вважають, що записати це звернення її змусили. Дійсно між зверненнями є різниця: одна вона озвучує сама і в сльозах, друге — читає з листочка.

Вибори в Білорусі, на яких згідно з даними ЦВК переміг чинний президент Олександр Лукашенко, обернулися масовими протестами. 10 серпня акції проходили не тільки в Мінську, але і в інших містах. Противників Лукашенко розганяв спецназ за допомогою світлошумових гранат, гумових куль і водометів. Демонстранти у відповідь кидали феєрверки і по кілька разів зводили барикади.

Джерело: Народна Правда
загрузка...