Нові правила карантину в Україні: що важливо знати

Нові правила карантину в Україні: що важливо знати
Автор Марія Петренко в Новини

В Україні з 13 серпня змінюються параметри визначення зон карантина.

Кабмін вніс зміни до постанови, які регулюють правила адаптивного карантину в країні, в тому числі об’єднавши деякі показники статистики по захворюванню коронавірусом.

Loading...

Про це глава Моз Максим Степанов заявив на брифінгу за підсумками засідання уряду.

«Сьогодні члени уряду підтримали запропоновані нами зміни в адаптивному карантині. Це оптимальна форма нової реальності, щоб карантин були максимально комфортними для українців і при цьому забезпечував стримування коронавіруса», — заявив міністр.

Раніше рівень загрози COVID-19 визначався за чотирма показниками — кількість ліжок, кількість випадків, кількість тестувань і динаміка зростання кількості випадків, а з 13 серпня буде визначатися за трьома показниками — заповненість ліжок, рівень тестування і рівень захворюваності в адміністративно-територіальних одиницях.

«Якщо говорити про зайнятість ліжок, то в кожній області визначені лікарні для пацієнтів з COVID-19. Якщо в цих лікарнях протягом 5 днів поспіль зайнятість ліжок перевищує 50%, треба розглядати це як перехід на інший рівень небезпеки. Якщо говорити про тестування, то кількість тестів методом ПЛР та ІФА має становити не менше 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів. Цей показник визначається на рівні області. Щодо показника захворюваності за 14 днів на 100 тисяч населення. Базовий рівень захворюваності зараз — 40 на 100 тисяч населення, якщо в населеному пункті він перевищений, то населений пункт переходить на наступний рівень загрози «, — зазначив Степанов.

Нагадаємо, Комісія ТЕБ та НС приймає рішення про встановлення рівня небезпеки раз у сім днів. Рішення про послаблення не може бути видано раніше, ніж через 14 днів.

«По-перше, максимальний інкубаційний період COVID-19 складає 14 днів, а по-друге, 14 днів — це той період, за який ми можемо побачити, були введені обмеження ефективними і дозволили стабілізувати ситуацію в регіоні», — підсумував міністр.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні не планують забороняти відвідування церков, незважаючи на карантинні обмеження і пандемію коронавіруса.

А також, Київ і 9 областей України не можуть послабити карантин через погіршення ситуації із захворюваністю COVID-19.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...