Україна розкритикувала російську вакцину від COVID-19

Україна розкритикувала російську вакцину від COVID-19
Автор Марія Петренко в Новини

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розкритикував російську вакцину від коронавіруса.

Про це він пише на своїй сторінці в Facebook, посилаючись на дані ВООЗ.

Loading...

Так, за його словами, обмежені дані про час клінічних випробувань і дотримання їх вимог не дозволяють впевнено сказати, чи буде російська вакцина ефективною і безпечною, і має вона шанси на масове використання.

«Зараз Російська Федерація досі не провела третьої фази клінічних випробувань, яка дозволила б накопичити достатню наукову підставу для практичного використання вакцини на людях», – написав він.

заступник Міністра охорони здоров’я нагадав, що розробка і клінічні випробування вакцини – тривалий, вибагливий і високотехнологічний процес, який висуває дуже високі вимоги до виробникам і наукових установ, які прагнуть запровадити новинку на глобальному ринку.

«Не тільки ВООЗ, яка стежить за досягненнями у сфері біотехнологій у всьому світі і співпрацює як з розробниками, так і з урядами країн, а й місцева Асоціація організації клінічних досліджень безуспішно радила Міністерству охорони здоров’я РФ утриматися від реєстрації вакцини. Підстава для таких рекомендацій – обмежені дані щодо ефективності кандидата і той факт, що в світі є чимала кількість розробок, які зайшли значно далі, ніж вакцина, розроблена в РФ, однак очікують повноцінне завершення випробувань і прекваліфікацію ВООЗ», – зазначив Ляшко.

Як ми вже розповідали раніше, у Моз є розуміння, як розпочати виробництво вакцин в Україні, незважаючи на те, що за роки незалежності були знищені майже всі необхідні для цього потужності.

Також ми повідомляли, що дочка російського президента Володимира Путіна випробувала на собі вакцину від коронавіруса.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...