ПЦУ розвінчала головний міф про Медовий спас

ПЦУ розвінчала головний міф про Медовий спас
Автор Марія Петренко в Новини

Православна церква України розвінчала міф про те, що традиція освячувати мак на свято Маковея (Медовий спас) пішла від мучеників Маккавеевих.

Про це ПЦУ пише на своїй сторінці в Facebook.

Loading...

Вони пояснюють, що 14 серпня в храмах можна побачити людей з кошиками стиглих плодів, букетами із трав, квітів і маку – їх ще називають «маковійчики». Однак, це просто збіг.

«Цей день народна традиція називає Маковеєм, а Церква молитовно вшановує пам’ять семи мучеників Маккавеевих. Незважаючи на співзвучність цих назв з маком, традиція його освячення ніяк не пов’язана з мучениками і з’явилася на багато століть пізніше, ніж жили брати Маккавеевые», – йдеться в повідомленні.

Сім старозавітних мучеників: брати Авим, Антонін, Гурій, Елеазар, Евсевон, Алім і Маркелл, їх мати Соломонія і наставник Елеазар жили в II столітті до Різдва Христового – в часи правління жорстокого сирійського царя Антіоха.

Брати були страчені разом зі своїм наставником Елеазаром, а серце їх матері зупинилося під час молитви над їх тілами. Святі мученики отримали ім’я Маккавеевих, що в перекладі з арамейської означає «молот». Це слово тільки фонетично зразок українського «Маковея», або «віяти мак».

А традиція освячення маку з’явилася на українських землях з-за того, що він дозрівав саме в серпні – в пору родючості та жнив. Бажаючи висловити свою вдячність Богові за ці земні дари, люди почали приносити на освячення перші плоди, а з ними запашні трави, квіти, мед і мак.

«Церква не засуджує цю традицію, яка нагадує нам про обов’язок бути вдячними Богові за всі дари, які виростила земля нам на благо, але підкреслює, що зцілює і освячує нас тільки благодать Божа, по щирості нашої віри і молитви. Візьмемо в цьому приклад зі святих мучеників Маккавеевих і пам’ятаємо, що сила може тільки підкорювати, а віра стає джерелом боротьби і безстрашності», – підкреслили в ПЦУ.

ПЦУ розвінчала головний міф про Медовий спас

Як ми вже розповідали раніше, погода на Медовий Спас, 14 серпня, порадує практично всіх жителів України.

Також нагадуємо, преображення Господнє або Яблучний спас відзначають 19 серпня в 2020 році.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...