У Мінську затримали українських волонтерів — відкрито кримінальне провадження

У Мінську затримали українських волонтерів — відкрито кримінальне провадження
Автор Марія Петренко в Новини

Беларуси затримали українських волонтерів благодійної організації «Схід SOS» Євгенія Васильєва і Костянтина Реуцького — правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Loading...

За словами білоруської правозахисниці Тетяни Равяко, виробництво відкрили за статтею про «масових заворушеннях», яка передбачає від 3 до 8 років ув’язнення: «Вони приїхали в Білорусь тільки сьогодні (12 серпня – ред.), пили каву, пішли гуляти і були затримані. Вони не могли і не брали участь ні в яких заворушеннях».

«Мені соромно»: силовики Білорусі масово викидають форму і пишуть звільнення — відео

Вона також додала, що у Реуцького відібрали комп’ютер, а у Васильєва – паспорт та інші речі. Волонтери знаходяться в одному з СІЗО.

Равяко також пояснила, що українці прибули до Білорусі з правозахисної організації «Схід SOS» в рамках місії з надання допомоги своїм білоруським колегам, з-за арешту громадян під час акцій протесту: «Вони прийшли до нас у важкий час, щоб підтримати нас, тому що правозахисники це приймають. У той же час ми відвідали Україну та інші країни».

У Білорусі журналісти масово звільняються з державних ЗМІ

Член правління благодійної організації «Схід SOS», координатор Офісу з розробки гуманітарної політики України Олександра Дворецька у Facebook повідомила, що в будинку Ревьякы, де напередодні зупинялися Рєуцький і Васильєв, пройшли обшуки:

«У правозахисниці Тетяни Ревяко, проходить обшук. Обшук пов’язаний із затриманням українських правозахисників Костянтина Реуцького і Євгенія Васильєва, в рамках справи за статтею 293 КК РБ. Вони зупинялися біля Ревяко на час перебування в Мінську».

Державні ЗМІ Білорусі сообщили подробиці затримання в Мінську «координаторів масових заворушень». За версією силовиків, житель Мінська «керував діями соратників з готелю «Білорусь». Він нібито «керував діями трьох підлеглих, які в свою чергу керували сотнями».

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...