Євросоюз пригрозив Лукашенко ізоляцією і висунув умови

Євросоюз пригрозив Лукашенко ізоляцією і висунув умови
Автор Марія Петренко в Новини

Президента Білорусі Олександра Лукашенко закликали до припинення застосування сили проти свого народу, а також негайного звільнення всіх затриманих учасників протестів.

З такою вимогою виступили глави європейських держав, передає «Інтерфакс-Україна».

Loading...

«Ми, президенти Литви, Естонії, Латвії і Польщі як найближчі сусіди Білорусі, члени НАТО і Європейського союзу бажаємо, щоб Білорусь була стабільною, демократичною і заможною країною», — йдеться в спільній заяві.

Президенти виставили Олександру Лукашенко такі умови:

  • Пом’якшити конфліктну ситуацію та негайно припинити використання сили проти свого народу. Настійно закликаємо припинити насильство і поважати основні свободи, права людини і громадян, у тому числі свободу слова, ЗМІ, зборів та журналістики.
  • Негайно звільнити всіх затриманих демонстрантів, припинити подальше переслідування
  • Негайно почати діалог з народом Білорусі. Присушиваться до голосу свого народу і дозволити йому вільно говорити

«Якщо влада Білорусі виконають ці передумови, двері для співпраці з міжнародним співтовариством можна буде залишити відкритими. Ізоляція не є шляхом для підвищення добробуту і розвитку ні для одного народу. Ми готові надати посередницькі послуги для досягнення мирного вирішення в Білорусі, зміцнення незалежності та суверенітету держави», — йдеться в заяві.

Документ підписали президенти: Литви — Гітанас Науседа, Естонії — Керсті Кальюлайд, Латвії — Егілс Левитс, Польщі — Анджей Дуда.

Як ми вже розповідали раніше, секретар РНБО Олексій Данилов закликав владу Білорусі уникнути жертв, а також не виключив, що події можуть розвиватися по «кримським» або «донбаському» сценарієм.

А також, 13 серпня до загального страйку приєдналися великі заводи, найпотужнішим з них став Білоруський автомобільний завод — сьогодні на вулиці вийшли сотні робочих БелАЗа.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...