Зеленський розповів, як буде піднімати мінімальну зарплату в Україні

Зеленський розповів, як буде піднімати мінімальну зарплату в Україні
Автор Марія Петренко в Новини

Президент Володимир Зеленський звернувся до голови ВР Дмитру Разумкову з проханням провести позачергове засідання парламенту після Дня незалежності України, 25 серпня, він також закликав народних депутатів підтримати його законопроект про збільшення розміру мінімальної заробітної плати.

Про це сообщает прес-служба Офісу президента.

Loading...

Сам Зеленський відзначає, що збільшення з 1 вересня мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень — це лише перший етап підвищення. Він каже, що протягом 2021 року повинні бути реалізовані наступні етапи підвищення:

«Упевнений, що депутати проголосують за законопроект, поданий президентом України, за збільшення мінімальної заробітної плати до п’яти тисяч гривень. Потім другий етап цієї програми – збільшення з 2021 року до шести тисяч гривень. І протягом 2021 року буде третя частина – ми збільшимо до шести з половиною тисяч гривень».

Зеленський вважає, що після підвищення мінімальної заробітної плати зростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соціальних працівників (їх посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив’язаної до мінімальної зарплати).

У свою чергу голова Федерації профспілок України Григорій Осовий підкреслив, що профспілки неодноразово піднімали перед урядом і роботодавцями питання про підвищення рівня мінімальної заробітної плати. За його словами, нинішня інфляція фактично з’їдає мізерні доходи, і слід було б підвищити мінімальну зарплату до рівня не нижче 6,5 тис. грн.

В Україні зростає економічна прірва між багатими і бідними. Незважаючи на те, що влітку в Україні почалося стрімке зростання зарплат (середньостатистичний працівник став багатшим більш ніж на 1000 гривень), зміни торкнулися далеко не всіх. При цьому Україна дуже відстає за рівнем зарплат від європейських сусідів.

Державна служба статистики оприлюднила дані про середні споживчі ціни на товари та послуги в Україні в липні 2020 року. За даними відомства, найбільше подорожчали яблука, морква і гречка.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...