Повернення Білоруссю бойовиків в Росію — не дружній крок по відношенню до України

Повернення Білоруссю бойовиків в Росію — не дружній крок по відношенню до України
Автор Марія Петренко в Новини

Секретар РНБО Олексій Данилов напередодні прокоментував рішення влади Білорусі передати Росії затриманих раніше бойовиків приватної військової компанії «Вагнера».

Як передає портал Завтра, про цієї інформації повідомляє Радіо Свобода.

Loading...

«На жаль, влада Білорусі взяли не правове рішення, яке не відповідає духу двосторонніх взаємин, і не є дружнім кроком по відношенню до України» , — зазначив він.

Данилов вважає, що це рішення негативно позначиться на білорусько-українських відносинах, оскільки «Україна зібрала достатньо доказів участі бійців «Вагнера» у збройному конфлікті на Донбасі у складі незаконних збройних формувань Російської Федерації». Запит на їх екстрадицію Офіс генпрокурора направив ще 11 серпня. Як наголошується в повідомленні, «усім цим 28 осіб, серед яких дев’ять громадян України, було обґрунтовано повідомлено про підозру в участі терористичної організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України)».

«Зі свого боку хочемо зазначити, що Україна знайде час і можливість, маючи доказову базу, залучати всіх винних у скоєнні злочинів на нашій території до кримінальної відповідальності, в якій би далекій країні вони не ховалися» , — зазначив Секретар РНБО України.

Нагадаємо, що 32 з 33 найманців «ПВК Вагнера», затриманих у Мінську наприкінці липня, повернулися в Росію, повідомили 14 серпня російські державні ЗМІ з посиланням на Генпрокуратуру Росії. Тридцять третій громадянин Росії, який має також білоруське громадянство, залишився на території Білорусі, додали там.

Раніше, МЗС України прокоментувало рішення Мінська повернути «вагнеровцев» Росії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...