Рада безпеки ООН не підтримала продовження збройового ембарго щодо Ірану

Рада безпеки ООН не підтримала продовження збройового ембарго щодо Ірану
Автор Марія Петренко в Новини

Рада Безпеки ООН увечері в п’ятницю, 14 серпня, не підтримав запропонований США проект резолюції про продовження ембарго на постачання зброї Ірану.

Як повідомляє портал Завтра, за який проект голосували лише дві країни — США і Домініканська республіка. Проти були Росія і Китай. Інші країни, зокрема європейські союзники Сполучених Штатів, утрималися.

Loading...

Держсекретар США Майк Помпео у своїй заяві, опублікованій на сайті Держдепартаменту, розкритикував «нездатність Ради Безпеки рішуче діяти на захист міжнародного миру і безпеки».

Помпео вказав на те, що ембарго діяло протягом 13 років. Іран, за твердженнями Вашингтона, є «головним спонсором тероризму» у світі, підтримуючи, зокрема, терористичні і радикальні угруповання в Ємені, Сирії, Лівані, Іраку та інших країнах регіону.

Відзначимо, що в Ірані провал проекту резолюції підтримали.

«За 75 років існування ООН Америка ніколи не була настільки ізольованою» , — заявив представник МЗС Ірану.

Нагадаємо, що влада США в особі спец-представника Держдепартаменту США по Ірану Брайана Хука раніше натякав, що в разі провалу голосування, Вашингтон може запустити механізм відновлення всіх санкцій ООН, Рада Безпеки приймав проти Ірану і частково скасованих після укладення в 2015 році так званої ядерної угоди.

Зазначимо, що США вийшли з неї в 2018 році, звинувативши Іран у недотримання її положень. Інші країни-учасниці офіційно виступають за її збереження.

Раніше ми повідомляли, що ООН попередила про «катастрофу поколінь» за пандемії коронавіруса.

Нагадаємо також, що ООН закликала країни ввести базовий дохід для населення на час пандемії COVID-19.

Джерело: Народна Правда
загрузка...