Рішення Мінську повернути «вагнерівців» Росії «прийнято до уваги» — МЗС України

Рішення Мінську повернути «вагнерівців» Росії «прийнято до уваги» — МЗС України
Автор Марія Петренко в Новини

У Міністерстві закордонних справ відреагували на рішення білоруської влади передати Росії 32 затриманих наприкінці липня членів так званої «приватної військової компанії Вагнера».

Як передає портал Завтра, в фейсбуці заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін повідомив, що це рішення «прийнято до уваги».

Loading...

«Українська сторона (насамперед центральний компетентний орган України з питань екстрадиції) докладає належних зусиль для залучення до кримінальної відповідальності правопорушників, підозрюваних у скоєнні тяжких злочинів на Донбасі. Поки що цим людям вдалося вислизнути сухими з води, але це далеко не кінець історії (втім є ще Інтерпол)» , — зазначив український дипломат.

Він також нагадав білоруській стороні про «принцип взаємності», який «часто відіграє не останню роль при прийнятті рішень з питань міжнародної правової допомоги та екстрадиції». Єнін вказав, що «Білорусь посідає друге місце за кількістю запитів про правову допомогу та екстрадицію всіх міжнародних партнерів України».

Нагадаємо, що 32 з 33 найманців «ПВК Вагнера», затриманих у Мінську наприкінці липня, повернулися в Росію, повідомили 14 серпня російські державні ЗМІ з посиланням на Генпрокуратуру Росії.

Тридцять третій громадянин Росії, який має також білоруське громадянство, залишився на території Білорусі, додали там.

Нагадаємо також, 29 липня білоруські державні ЗМІ повідомили про затримання 33 бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнера». За повідомленнями, вони прибули до Білорусі в ніч з 24 на 25 липня «для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії».

Слідчий комітет Білорусі підозрював затриманих у підготовці масових заворушень напередодні президентських виборів.

Раніше ми повідомляли, що Офіс генерального прокурора України направив до Генеральної прокуратури Білорусі запити про видачу 28 з них — учасників збройного конфлікту на Донбасі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...