Медовий, Яблучний і Горіховий Спас у 2020 році: дата і традиції свят

Медовий, Яблучний і Горіховий Спас у 2020 році: дата і традиції свят
Автор Желізняк Олександр в Новини

Щорічно в серпні православні відзначають три великих свята – три Спаса: Медовий, Яблучний і Горіховий.

Ці важливі церковні свята отримали свою назву на честь Спасителя Ісуса Христа.

Zavtra розповість вам, коли і як правильно відзначити три Спаса в 2020 році:

Коли відзначати Медовий спас:

Медовий Спас, або Перший Спас, Маковія, традиційно відзначається 14 серпня. У цей день православні вшановують пам'ять трьох святинь: Животворящого Хреста Господнього, образу Спасителя і ікони Володимирської Божої Матері.

Також в цей день починається Успенський піст. У народі свято отримало назву «Медовий», так як вважалося, що з цього дня бджоли більше не несуть мед.

Вважається, що мед, який зібрали в цей день є цілющим; в народі прийнято пригощати один одного медом, піч медові коржики і пряники.

Медовий, Яблучний і Горіховий Спас у 2020 році: дата і традиції свят

Коли відзначати Яблучний Спас:

Яблучний Спас, або Другий Спас, відзначається 19 серпня. У цей день церква святкує Преображення Ісуса Христа, коли Він з'явився в Божественному величі і слави трьом найближчим учням під час їх молитви.

На Яблучний Спас люди прийнято святити яблука та інші фрукти, які до цього часу не можна було їсти. У свято прийнято пригощати один одного свіжими яблуками і різними стравами з цього ароматного фрукта.

Коли відзначати Горіховий Спас:

Третій Спас, або Горіховий Спас, Хлібний Спас, відзначається 29 серпня. У цей день Церква згадує перенесення Нерукотворного образу Спасителя.

Хлібним і Горіховим Спасом свято в народі прозвали тому, що в цей день встигала ліщина, також пекли хліб із зерна нового врожаю, який освячували в храмі і з'їдали всією сім'єю.

Джерело: Народна Правда