Українцям дозволили купувати газ наперед: як це працює

Українцям дозволили купувати газ наперед: як це працює
Автор Желізняк Олександр в Новини

Українці зможуть купити газ у «Нафтогазу» за тарифом «Річний» – в державній компанії запевняють, що згідно з цим тарифом, ціна на блакитне паливо буде фіксованою всі 12 місяців – 4,73 грн / куб.м з ПДВ і без вартості розподілу (доставки ).

Про це повідомляє департамент інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

Перевага тарифу – можливість отримати необхідний обсяг газу, який клієнт споживає протягом року, без передоплати. У компанії говорять, що цей тариф допоможе прогнозувати свої витрати на газ і не переплачувати за блакитне паливо при зростанні ринкових цін.

Додамо, зараз українцям доступний тарифний план «Місячний», за яким ціна газу публікується на початку кожного місяця поставки. Зокрема, в серпні 2020 ціна газу за цим тарифом становить 3,24 грн / куб. м (з ПДВ, але без вартості доставки (розподілу).

Оглядач розрахував , скільки доведеться платити українцям за тарифом «Річний».

  • Тільки газова плита – 46,3 грн за одну людину на місяць (555 грн на рік) за нормативом 9,8 кубометра на людину в місяць
  • Тільки газова плита, але немає гарячої води – 86,5 за одну людину на місяць (1297,5 грн на рік) за нормативом 18,3 кубометра на людину в місяць
  • Є газова плита і газова колонка – 111,6 грн за одну людину (1339,2 грн на рік) за нормативом 23,6 кубометра на людину в місяць

«Припустимо, сім'я з трьох осіб без центрального гарячого водопостачання заплатить 259,5 грн на місяць та 3114 грн на рік. Додатково, вартість доставки клієнти оплачують свого оператора ГРМ (облгазу). Важливо, що платіжки за спожитий газ в рамках річного тарифу будуть формуватися онлайн. Платити щомісяця за умовами річного тарифу необхідно до 15 числа місяця споживання. Вже у вересні ціна тарифу «Річний» буде переглянута, і на наступні 12 місяців ціна газу зафіксується за новим тарифом. Але для клієнтів, які придбали газ за серпневої ціною, протягом року залишиться незмінною », – йдеться в матеріалі.

Підключитися до тарифу можна з 1 числа місяця, наступного за місяцем подачі заявки.

Якщо клієнт використовує розрахунковий обсяг газу швидше, ніж за 12 місяців, він буде оплачувати додатковий обсяг споживання за максимальними розцінками тарифу «Річний». Якщо клієнт не використовує розрахунковий обсяг газу за 12 місяців, гроші за невикористаний газ будуть повернуті на його абонентський рахунок.

Після закінчення дії тарифу «Річний», клієнт автоматично повертається на тариф «Місячний». Також клієнт має можливість змінити тариф «Річний» на тариф «Місячний» один раз в 12 місяців.

Як повідомлялося раніше, в Україні з серпня змінилися правила постачання газу для населення. Тепер споживачі в Україні можуть самі вибирати постачальника газу. Це право було доступно ще з 2015 року, проте регульована державою ціна майже завжди була нижчою за ринкову.

Нафтогаз України встановив нову ціну на природний газ для побутових клієнтів. Зокрема, відомо, що в серпні 2020 року ціна на газ встановлена на рівні 3,24 грн / куб. м з ПДВ і без урахування вартості розподілу (доставки). У порівнянні з липнем ціна газу зросла на 270 гривень (на 9%).

Джерело: Народна Правда