В Україні зростуть податки для ФОПів: скільки доведеться платити

В Україні зростуть податки для ФОПів: скільки доведеться платити
Автор Желізняк Олександр в Новини

Підвищення розміру мінімальної заробітної плати в Україні у вересні цього року з 4 723 до 5 000 гривень призведе до зростання податків для фізичних осіб – підприємців.

Про це пише Апостроф.

За інформацією видання, підвищення мінімальної зарплати призводить до пропорційного зростання податкових відрахувань. Зокрема, платники єдиного податку другої групи (можуть наймати співробітників) повинні платити 20% від «мінімалки» податку і 22% – єдиний соціальний внесок.

Таким чином, виплати з 1 вересня зростуть до 1000 і 1100 гривень. Зараз ці суми становлять 944 і 1 039 гривень відповідно.

За підрахунками Мінфіну, підвищення мінімалки дозволить додатково отримати 1,2 млрд грн прибуткового податку до місцевого і державного бюджетів.

Як повідомлялося раніше, Володимир Зеленський звернувся до голови ВР Дмитру Разумкова з проханням провести позачергове засідання парламенту, і закликав народних депутатів підтримати його законопроект про збільшення розміру мінімальної заробітної плати. Сам Зеленський відзначав, що збільшення з 1 вересня мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень – це тільки перший етап підвищення.

Глава НБУ Кирило Шевченко каже , що підвищення мінімальної зарплати в Україні не зробить істотного ефекту на зростання цін, в порівнянні з періодом 2017 року.

Джерело: Народна Правда